9 sierpnia 1994

kaplica_tymczasowa
Dnia 08.09.1994 r. bp Kazimierz Górny powołał Rektorat p.w. Błogosławionego Józefa Sebastiana Pelczara dla dzielnicy Pobitno w Rzeszowie. Należała ona dotąd do parafii farnej w Rzeszowie. Dnia 18.12.1994 r. nastąpiło poświęcenie tymczasowej kaplicy (kaplica blaszana, adoptowana do potrzeb liturgii o wymiarach 26 m x 9.5 m.).

20 sierpnia 1995

20.08.1995 r. bp Kazimierz Górny erygował parafię. Od tego czasu rozpoczęto przygotowania do budowy kościoła oraz zaplecza duszpasterskiego (wykupywanie działek, projekt kościoła, prace przygotowawcze). Od kwietnia 1999 r. rozpoczęto budowę świątyni parafialnej.

W dniu 1 lipca 2006r. z Przemyśla z Ludwisarni Felczyńskich przywiezione zostały 3 dzwony o imionach:

• Św. Józef Sebastian Pelczar
  • Jan Paweł II
  • Św. Wojciech [Fotografie dzwonów są poniżej]

Fundatorami dzwonów są Państwo Woźniak Tadeusz i Julia z Barłowskich. Aktu poświęcenia dokonał ks. biskup Edward Białogowski w niedzielę 2 lipca 2006r.

24 grudnia 2008

zd247W uroczystość Wigilii Bożego Narodzenia odbyło się uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu z kaplicy tymczasowej do nowego kościoła. Poświęcenia nowego kościoła dokonał Ks. Biskup Edward Białogłowski w asyście Ks. Proboszcza Stanisława Wójcika i rodaka Ks. Piotra Dzierżaka – Misjonarza Saletyna.

19 stycznia 2009

zd248

19 stycznia to dzień w którym wypada wspomnienie liturgiczne Św. Józefa Sebastiana Pelczara. Na ten odpustowy dla nas dzień zaplanowana została uroczystość wmurowania kamienia węgielnego w mury nowej świątyni. Pergamin ze spisanym aktem erekcyjnym został umieszczony razem z kilkoma kamykami z Ziemi Świętej w metalowej tubie, złożony we wnęce wykutej w przedsionku kościoła i zamurowany. Na koniec zamontowana została tablica marmurowa z kamieniem węgielnym. Kamień węgielny naszej świątyni pochodzi z Grobu Pańskiego w Jerozolimie a został poświęcony przez Jana Pawła II w Krośnie podczas pielgrzymki papieskiej 10 czerwca 1997r. Uroczystości przewodniczył m.in. Ks. Biskup Ordynariusz Kazimierz Górny i Ks. Arcybiskup Edward Nowak z Rzymu.

Treść aktu erekcyjnego

19 czerwca 2011

dydkacja7
W czerwca odbyła się konsekracja kościoła i erygowanie Drogi Krzyżowej przez Księdza Biskupa Diecezji Rzeszowskiej Kazimierza Górnego w dwudziestą rocznicę beatyfikacji Józefa Sebastiana Pelczara