17. rocznica kanonizacji św. Józefa Sebastiana Pelczara w stu lecie urodzin polskiego Papieża

18 maja 2003 roku na Placu św. Piotra w Rzymie Jan Paweł II kanonizował św. Józefa Sebastiana Pelczara (1842-1924). W uroczystości tej uczestniczyło ok. 20 tysięcy Polaków, którzy przybyli do Rzymu w narodowej pielgrzymce, zorganizowanej z okazji tej kanonizacji i 25-lecia pontyfikatu Ojca Świętego. Z pielgrzymami z Polski przybyło ponad 70 biskupów, kilkuset kapłanów, siostry sercanki i urszulanki oraz przedstawiciele władz państwowych. W tym roku przypada 17. rocznica tego niezwykłego wydarzenia, która połączona jest z 100. rocznicą urodzin Karola Wojtyły. W naszej parafii jest to dzień odpustu parafialnego ku czci naszego świętego patrona.

Uroczysta Msza święta odpustowa zostanie odprawiona w najbliższy poniedziałek 18 maja 2020 roku o godz. 18.00 przez ks. Tomasza Kołodzieja, który wygłosi okolicznościową homilię.

Zapraszamy do udziału w tej uroczystości, która będzie transmitowana przez nasz parafialny kanał na YouTube.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Adrianik zachęca też do wzięcia udziału w inicjatywie #ThankYouJohnPaul2, polegającej na publikowaniu w mediach społecznościowych podziękowań dla św. Jana Pawła II z okazji setnej rocznicy jego urodzin. Staje się ona coraz bardziej popularna nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach Europy i świata.

Podobne wpisy