22 maja Kościół czci św. Ritę – patronkę spraw trudnych i beznadziejnych

W kalendarzu liturgicznym 22 maja przypada liturgiczne wspomnienie św. Rity z Cascii. Już od 11 lat jest ona czczona w naszym Kościele, poprzez swoją obecność w relikwiach przywiezionych w pielgrzymce parafialnej z włoskiej Cascii. Kult św. Rity w Rzeszowie rozwinął się także poprzez comiesięczny Różaniec z prośbami i Nowennę odprawianą w naszej świątyni 22 dnia każdego miesiąca. Tak jak we Włoszech, wierni uczestniczący w tym nabożeństwie, przystępują do Spowiedzi i Komunii Świętej.

W tym roku uroczystościom ku czci św. Rity będzie przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski – biskup pomocniczy diecezji rzeszowskiej, który przed 11 laty wprowadził relikwie świętej do naszego kościoła. Wygłosi on też okolicznościową homilię, poprowadzi nabożeństwo i poświęci przyniesione przez wiernych róże.

Prośby i podziękowania do św. Rity możemy składać w kościele przy jej ołtarzu, oraz poprzez formularz na naszej stronie internetowej.

W związku z ograniczeniami sanitarnymi pragniemy przypomnieć, że w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 89 osób i 50 osób na zewnątrz z zachowaniem przypisanych prawem odległości. Aby dać większą szansę do udziału w tych uroczystościach, podajemy ich następujący porządek:
– o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia;
– o godz. 15:30 Msza św. na jej zakończenie poświęcenie róż.  
– Różaniec z prośbami o godz. 16:30;
– o godz. 18:00 Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa; po niej Nowenna i poświęcenie róż.

Transmisja z modlitwy różańcowej o godz. 16.30 i Mszy św. o godz. 18:00 będzie na naszym parafialnym kanale YouTube, zaś Katolickie Radio Via przeprowadzi transmisję z Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy więc do duchowej łączności.

About the Author