22. rocznica powstania Akcji Katolickiej w naszej parafii

W drugą niedzielę listopada, w naszej parafii, co roku odbywa się niecodzienna uroczystość. W tym dniu osoby należące do Akcji Katolickiej świętują kolejną rocznicę powołania ich do istnienia. Z tej racji 10 listopada 2019 roku o godzinie 10.30 odbyła się uroczysta Msza święta dziękczynna pod przewodnictwem ks. proboszcza Stanisława Wójcika – asystenta Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. W modlitwie dziękczynnej towarzyszył mu nasz rodak – ks. Piotr Dzierżak – Misjonarz Saletyn.

Tradycją już stało się, że w tym dniu członkowie Akcji Katolickiej przebierają się w stroje ludowe i czynnie włączają się w liturgię. Swoim profesjonalizmem i zaangażowaniem pragną wszystkim przypomnieć o roli świeckich w Kościele.

Nasz parafialny oddział Akcji Katolickiej liczy obecnie 27 osób. Funkcję prezesa pełni pani Barbara Korczyńska. Spotkania formacyjne odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 15.30 w Domu Katechetycznym, zaś w każdy czwartek członkowie Akcji Katolickiej spotykają się na Mszy świętej wieczornej i nabożeństwie.

Zachęcamy nowe osoby do zaangażowania się w to piękne dzieło odnowy Kościoła.

About the Author