ADWENT 2021

W najbliższą niedzielę 28.11.2021 rozpocznie się nowy Rok Liturgiczny, a jednocześnie będzie to I Niedziela Adwentu. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian by wspólnie przeżyć ten szczególny czas.

Adwent składa się z dwóch odrębnych okresów:
1. Czasu, w którym kierujemy nasze serca ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Jezusa w chwale na końcu czasów (okres od początku Adwentu do 16 grudnia włącznie);
2. Czasu bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, w której wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa na ziemię.

Budujemy Żywy Kościół

Szczególne miejsce w czasie Adwentu zajmują Msze Święte poranne – RORATY. W naszym kościele będą mieć miejsce codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 (wyjątek stanowi dzień 8.12 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP kiedy to z racji święta Rorat nie odprawia się). Roraty to wspólne oczekiwanie z Maryją na przyjście zapowiadanego Mesjasza. Roraty to okazja dla każdego z nas do przyjęcia postawy czujności by nie przegapić spotkania z przychodzącym Chrystusem oraz by jak najlepiej przygotować swoje serce do świąt Narodzenia Pańskiego.

W związku z powyższym zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do „budowania żywego Kościoła”. Jest to program zaproponowany przez redakcję PROMYCZKA DOBRA na czas Rorat 2021. W tym czasie będziemy zastanawiać się czym jest KOŚCIÓŁ. Odpowiemy sobie również na pytanie jak budować ten „żywy” Kościół i kto nam może w tym pomóc. A po odpowiedzi dojdziemy aż do samego Papieża Franciszka. Ruszacie z nami w drogę? Dla dzieci zostały przygotowane plansze do skompletowania świętymi postaciami oraz fragmentami Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Zostaną one rozdane po pierwszych Roratach, a następne elementy w poszczególne dni. Pomimo wczesnej pory serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami oraz rodziców i wszystkich parafian. Niech udział w Roratach będzie wyrazem naszej czujności w czasie Adwentu.

About the Author