Adwent czasem przygotowania na przyjście Pana

W niedzielę 1 grudnia 2019 roku rozpoczął się w całym Kościele czas Adwentu. Potrwa on do Wigilii Świąt Bożego Narodzenia, którą obchodzimy co roku 24 grudnia. Ten święty czas przygotowuje nas na spotkanie z Panem w wieczności i w tajemnicy Świąt Bożego Narodzenia. Adwent więc, to radosne oczekiwanie na Chrystusa, a Jego treść pięknie oddaje słowo czuwanie.

W naszej parafii na wszystkich Mszach świętych został odczytany List Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby wprowadzający nas w Nowy Rok Duszpasterski przeżywany pod hasłem: Wielka Tajemnica Wiary. W ten sposób Kościół pragnie zwrócić naszą uwagę na Eucharystię, w której obecny jest sam Jezus Chrystus pod postacią darów chleba i wina. To one mają przemieniać nasze serca. Ksiądz Biskup zachęcił diecezjan do pięknego i owocnego uczestniczenia we Mszy Świętej, nie tylko w niedzielę, ale nawet codziennie.

Piękną okazją ku temu mogą stać się adwentowe Roraty, w czasie których wraz z Maryją będziemy czekać na Jezusa. Msze święte roratnie w naszej świątyni będą sprawowane od poniedziałku do soboty o godzinie 6.30. Będą one doskonałym przygotowaniem do czerwcowej beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Polski.

Wszystkich zapraszamy do owocniejszego przeżycia tego niezwykłego czasu oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

Podobne wpisy