Boże Ciało 2020 i Oktawa

11 czerwca 2020 roku obchodziliśmy w Kościele uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, którą popularnie nazywamy świętem Bożego Ciała. W tym roku przypadło ono w czasie panującej pandemii. Z tej racji po raz pierwszy w 25 – letniej historii naszej parafii procesja odbyła się do czterech ołtarzy ustawionych na placu kościelnym. Ołtarze tradycyjnie nawiązywały do odczytywanych przy nich Ewangelii.

Uroczystości te rozpoczęła Msza święta o godz. 10.30, której przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Wójcik, zaś kazanie wygłosił ks. Robert Karaś.

Nawiązując do tradycji tego święta ks. Robert przypomniał, że jego istotą jest zamanifestowanie wiary w rzeczywistą obecność Jezusa pod postacią chleba i wina. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy z Jezusem Eucharystycznym wychodzimy na ulice naszej parafii, by oddać mu wszystko, czym na co dzień żyjemy.

Boże Ciało rozpoczęło także oktawę, która potrwa do 18 czerwca. Codziennie po Mszy świętej wieczornej w naszej parafii jest procesja eucharystyczna wokół kościoła. Na zakończenie oktawy kapłani poświęcą wianki oraz pobłogosławią wszystkie dzieci.

About the Author