Daj się odpalić na Adwent!

W niedzielę 29 listopada 2020 roku Kościół rozpoczyna Adwent – czas przygotowania na przyjście Pana Jezusa. Potrwa on do Wigilii Bożego Narodzenia, czyli do 24 grudnia. Widzimy, że w wielu miejscach obecne są już świąteczne symbole i coraz częściej spotykamy się ze świąteczną gorączką. A tymczasem Adwent to coś więcej niż czas zewnętrznego przygotowania do świąt. Dużo ważniejsze jest to wewnętrzne przygotowanie, któremu towarzyszą obrzędy liturgiczne. 

Piękną okazją ku temu mogą stać się adwentowe Roraty, w czasie których wraz z Maryją będziemy czekać na Jezusa. Msze święte roratnie w naszej świątyni będą sprawowane od poniedziałku do soboty o godzinie 6.30. Będą one doskonałą okazją do słuchania Słowa Bożego, którego treść najpiękniej przygotuje nas do świąt Bożego Narodzenia. Wyrazem naszego adwentowego czuwania niech będą lampiony, które będziemy przynosić na Roraty.

Wszystkich więc zapraszamy do owocniejszego przeżycia tego niezwykłego czasu oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Roraty będą transmitowane na naszym kanale YouTube. Uczyńmy ten czas wyjątkowym i dajmy się odpalić na Adwent!

About the Author