Dziękczynna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku

Każdego roku, w czwartą niedzielę września, z naszej parafii wyrusza piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku. Nie inaczej było i w tym roku. Dnia 26 września Roku Pańskiego 2021 grupa pątników wyruszyła spod kościoła św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie, by przemierzyć trasę około 11 km do Sanktuarium w Chmielniku. Trasa choć wydaje się krótka, jak na pątniczy szlak, to była dość wymagająca ze względu na ukształtowanie terenu. W tym roku grupie pielgrzymów przewodził ks. Mirosław Kardaś, wikariusz naszej parafii. Grupa liczyła 38 osób. Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 8.00 nabożeństwem posłania pątników, które przeprowadził ks. Krzysztof Szot.

Pielgrzymka miała charakter dziękczynny za otrzymane łaski i dary w minionym roku, jakie stały się udziałem naszej parafii. Ze śpiewem na ustach i w modlitewnym zadumaniu, grupa pątników, po około 3 godzinach marszu dotarła do Chmielnika. Na miejscy pielgrzymów przywitał ks. proboszcz i kustosz sanktuarium – ks. Mariusz Cymbała. O godz. 11.15 rozpoczęła się Msza Święta, a po niej nabożeństwo do Matki Bożej Łaskawej. Następnie miejscowi parafianie przygotowali poczęstunek dla rzeszowskich pielgrzymów.

Dziękujemy bardzo serdecznie za życzliwe i ciepłe przyjęcie ks. proboszczowi jak i parafianom. Ponadto wyrazy ogromnej wdzięczności kierujemy w stronę Krystiana i Konrada za dbanie o bezpieczeństwo na trasie pielgrzymowania jak i Dorocie, Marcie za prowadzenie śpiewu i wszystkim pielgrzymom za radośnie spędzony czas.

Podobne wpisy