Dziękczynne „Te Deum laudamus” za dar 25 – lecia parafii

25 lat temu – 20 sierpnia 1995 roku ks. bp Kazimierz Górny – ówczesny biskup rzeszowski erygował parafię pod wezwaniem św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie na osiedlu Pobitno. Jej terytorium wydzielono głównie z parafii farnej w Rzeszowie. Pierwszym proboszczem i jednocześnie budowniczym kościoła został mianowany ks. Stanisław Wójcik – były wikariusz parafii farnej, oraz twórca ośrodka duszpasterskiego wraz z tymczasową kaplicą. Od tego czasu rozpoczęto przygotowania do budowy kościoła oraz zaplecza duszpasterskiego (wykupywanie działek, projekt kościoła, prace przygotowawcze). Od kwietnia 1999 r. rozpoczęto budowę świątyni parafialnej, którą ukończono w 2011 roku. Wtedy to 19 czerwca ks. bp Kazimierz Górny dokonał jej konsekracji.

Wspominając minione wydarzenia z życia naszej parafii pragniemy wszystkich zaprosić do wspólnego świętowania Jubileuszu 25 – lecia jej istnienia. Uroczysta Msza święta dziękczynna zostanie odprawiona w naszym kościele w niedzielę 6 września 2020 roku o godz. 12.00. Będzie jej przewodniczył ks. bp Jan Wątroba – biskup rzeszowski wraz z zaproszonymi kapłanami.

Niech to będzie okazja do podziękowania za każde dobro, które stało się udziałem naszej parafii i jej wiernych. W naszej modlitwie będziemy dziękować za kapłanów posługujących w parafii na przestrzeni tych lat, wszystkich fundatorów, budowniczych i ofiarodawców naszego kościoła, a także za tych wszystkich, którzy dzisiaj tworzą naszą wspólnotę parafialną.

Doskonałym przygotowaniem do tych uroczystości były Misje Święte przeżywane od 1 – 8 marca 2020 roku, które wygłosili Księża Misjonarze Saletyni. Ponadto zapraszamy na modlitewne Triduum przed jubileuszową uroczystością we czwartek i piątek o godz. 18.00, zaś w sobotę o godz. 7.00.

Wszystkich zachęcamy do skorzystania w najbliższym tygodniu z sakramentu pokuty i pojednania.

About the Author