„Godzina dla Jezusa” – czuwanie młodzieży

W piątek 18 września 2020 roku w liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki w naszym kościele o godz. 19.00 odbędzie się młodzieżowe czuwanie pod hasłem „Godzina dla Jezusa”. Adorację poprowadzi młodzież zrzeszona w Ruchu Światło – Życie działającym od lat w naszej parafii. Będzie to doskonała okazja, by u początku nowego roku szkolnego i katechetycznego modlić się dzieci i młodzież przez wstawiennictwo ich świętego patrona.

Czuwanie ze św. Stanisławem Kostką – patronem młodzieży wpisuje się w ogólnodiecezjalną działalność Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej. Jego ideą jest to, aby pomimo ograniczeń sanitarnych kapłani i młodzież całej diecezji, w jednym czasie modliła się za siebie, oraz o powołania kapłańskie i zakonne – mówi ks. Tomasz Ryczek – diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Chcemy więc zaprosić wszystkich młodych i starszych do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w piątkowy wieczór. Jego kulminacyjnym punktem będzie akt oddania młodzieży Bogu Ojcu za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki. Czuwanie zakończy się o godz. 20.00 eucharystycznym błogosławieństwem.

About the Author