„Kto więcej obcuje z Bogiem niż z ludźmi, ten ma czas na wszystko” – Odpust 2020

19 stycznia 2020 roku w naszej parafii odbyła się uroczystość odpustowa ku czci św. biskupa Józefa Sebastiana Pelczara. Tym razem przypadła ona w niedzielę. Sumie odpustowej o godzinie 12.00 przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski, a kazania odpustowe przez cały dzień głosił ks. dr Tomasz Bąk – biblista, pochodzący z Rzeszowa, a obecnie pracujący na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. św. Jana Pała II.

Tegoroczny kaznodzieja odpustowy rozpoczął swoją homilię od świadectwa życia Patryka z Kanady, męża i ojca rodziny, który przeżył swoje nawrócenie pod wpływem objawień maryjnych w Medjugorie. To dzięki nim odkrył prawdę, że Bóg naprawdę istnieje.

W dalszej części rozważył fragment mowy pożegnalnej Pana Jezusa zapisanej w Ewangelii według św. Jana, w której Jezus zachęca by trwać w Jego miłości. Tym, który czynił to każdego dnia był św. Józef Sebastian Pelczar. On zawsze znajdował czas dla Boga, gdyż żył maksymą: „Kto więcej obcuje z Bogiem niż z ludźmi, ten ma czas na wszystko”. W swoim życiu odznaczał się cnotą pracowitości i właściwego wykorzystania czasu.

W oprawę uroczystości odpustowej włączyli się członkowie poszczególnych grup duszpasterskich działających w naszej parafii. Zaś od strony muzycznej sumę odpustową ubogacił chór parafialny Magnificat.

About the Author