Święci po raz trzeci przybyli na swój Bal

29 października br. w naszej parafii odbył się trzeci już Bal Wszystkich Świętych. Okazją ku temu była zbliżająca się uroczystość Wszystkich Świętych, którą będziemy obchodzili w Kościele w najbliższy piątek. Dzieci poprzebierane za świętych, z różnymi atrybutami przypomniały nam wszystkim o powszechnym powołaniu do świętości.

Bal rozpoczęła uroczysta modlitwa różańcowa ze świętymi w kościele o godzinie 17.15. Następnie po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia uczestnicy udali się do Domu Parafialnego, gdzie dokonano uroczystego otwarcia balu. Dzieci pod opieką oazowych animatorów wspólnie uczestniczyły w grach i zabawach. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

Każde dziecko przed wyruszeniem na Bal Wszystkich Świętych miało za zadanie zapoznać się z życiorysem danego świętego, a następnie musiało wykonać strój w jakim został on uwieczniony na obrazie czy w figurze. Ta piękna akcja ewangelizacyjna wpisała się po raz kolejny w promowanie dobra i dobrych postaw wśród dzieci i młodzieży. Bo święci są przecież dla nas wzorem do naśladowania.

Fotografie wykonał Adam Bukowiński

Podobne wpisy