„Miej miłosierdzie dla nas i całego świata…” – Święto Bożego Miłosierdzia

W niedzielę, 11 kwietnia 2021 roku Kościół obchodzi Święto Bożego Miłosierdzia. Ustanowione zostało ono 30 kwietnia 2000 roku przez św. Jana Pawła II w Rzymie podczas kanonizacji św. Faustyny Kowalskiej – apostołki Bożego Miłosierdzia. Prosił o nie sam Pan Jezus: Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz 699).

W naszej parafii w tym dniu będzie uroczysta Msza święta o godz. 10.30 z udziałem Parafialnego i Szkolnego Koła Caritas, a o godz. 15.00 będziemy uczestniczyć w Godzinie Miłosierdzia.

Niedziela Bożego Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas. Z tej racji wszystkim angażującym się w działalność charytatywną w naszej parafii poprzez Parafialny Zespół Caritas składamy serdeczne życzenia, za otwarte serca i przychodzenie z pomocą tym, którzy tego oczekują, kierując się dewizą, że kiedy pomagamy innym pomagamy sobie. Dobro, które dajemy powraca. Wszystkim wspierającym to dzieło miłości miłosiernej poprzez materialną pomoc wyrażamy serdeczne: Bóg zapłać! – Parafialny Zespół Caritas

About the Author