Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia – Niedziela Biblijna 2020

W niedzielę 26 kwietnia 2020 r. rozpocznie się w XII Tydzień Biblijny pod hasłem Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia. Zaplanowane wydarzenia zakończą się w sobotę 2 maja.

Inauguracji Tygodnia Biblijnego w Niedzielę Biblijną – 26 kwietnia br. towarzyszyć będzie IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które nawiązuje do przeżywanej niedawno 1050-tej rocznicy Chrztu Polski i proklamacji Ewangelii, która stała się kamieniem węgielnym polskiego narodu i państwa oraz polskiej kultury. Do wspólnotowej lektury na czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego została wybrana Ewangelia według św. Mateusza.

Słowo Boże ukształtowało naszą tożsamość jako Polaków i stanowiło światło w najtrudniejszych chwilach naszego narodowego życia. Także w obecnym czasie, kiedy jako społeczeństwo zmagamy się z pandemią o globalnym zasięgu, niesie ono siłę zmartwychwstałego Chrystusa i pociechę Ducha Świętego, motywuje do służby i do poświęcenia. Serdecznie zachęcamy do tego, abyśmy w naszych parafiach w czasie XII Tygodnia Biblijnego i IV Narodowego Czytania Pisma Świętego dzielili się nawzajem skarbem Ewangelii.

ks. prof. Mirosław S. Wróbel,
Moderator Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II
w Archidiecezji Lubelskiej

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej zaprasza do codziennego rozważania słowa Bożego na poszczególne dni 12. Tygodnia Biblijnego, od 26 kwietnia do 2 maja 2020 r. Można to czynić poprzez kanał YouTube.

Program rozważań:

Niedziela – Łk 24, 13-35 – obraz: Droga – ks. Dominik Leniart, ks. Przemysław Jamro
Poniedziałek – Mt 5, 13 – obraz: Sól – ks. Michał Piętka
Wtorek – Mt 5, 14-15 – obraz: Światło – ks. Łukasz Węglowski
Środa – Mt 5, 44-45 – obraz: Miłość nieprzyjaciół – ks. Michał Liput
Czwartek – Mt 6, 19-21 – obraz: Skarb – ks. Jakub Lorenc
Piątek – Mt 7, 12 – obraz: Złota reguła – ks. Mariusz Bilski
Sobota – Mt 7, 24-25 – obraz: Budowla – ks. Michał Domasik

Zachęcamy także do indywidualnej lektury Pisma Świętego.

About the Author