Młodzieżowe rekolekcje przed Bierzmowaniem

Pod hasłem „Wiara w Wolności” odbyły się w dniach 6 – 8 grudnia 2019 roku rekolekcje przed sakramentem bierzmowania dla młodzieży z klas VIII Szkoły Podstawowej. Miejscem spotkania był Dom Rekolekcyjny w Rzeszowie – Przybyszówce. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. Tomasz Ryczek – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

Młodzież z naszej parafii przygotowująca się do sakramentu bierzmowania wraz z ks. Robertem zgromadziła się na weekendowych rekolekcjach, które rozpoczęły się w piątkowy wieczór. Po zapoznaniu się z regulaminem domu i kolacji, rozpoczęła się konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu. Podsumowaniem pierwszego dnia był film: Siła spokoju.

W sobotę młodzież rozpoczęła dzień od Jutrzni i śniadania, a następnie wszyscy uczestniczyli w konferencjach, pracy własnej, śpiewie i pracy w grupach. Ważnym punktem tego dnia było wieczorne czuwanie połączone ze spowiedzią świętą i medytacją nad listem Pana Boga do młodzieży.

Centralnym punktem każdego dnia była Msza święta, w którą młodzież czynnie się angażowała. W niedzielne popołudnie w Eucharystii uczestniczyli także rodzice naszych kandydatów do bierzmowania.

About the Author