Parafialna modlitwa za powołanych i o powołania do służby Bożej w Kościele

Trzeci czwartek listopada w naszej parafii był dniem szczególnej modlitwy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele. 19 listopada 2020 roku wieczorem o godz. 18.00 odbyła się uroczysta Msza święta w tej intencji, której przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Wójcik wraz z kapłanami pracującymi w naszej parafii. Po Mszy świętej odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończyła się o godz. 20.00.

Dzień ten wpisał się w diecezjalną sztafetę modlitewną o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Przypomniał nam wciąż aktualną prawdę, że „żniwo jest wielkie, ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. Kapłani wraz z wiernymi dziękowali za swoje powołanie i prosili Boga, by w Kościele nieustannie wzbudzał nowe, liczne i święte natchnienia w sercach młodych ludzi do poświęcenia się na wyłączną służbę Bogu i ludziom.

Adoracji Najświętszego Sakramentu przewodniczył Ksiądz Proboszcz, a na jej zakończenie kapłani poprowadzili modlitwę różańcową. Całość adoracji zakończyła modlitwa do św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej parafii i uroczyste błogosławieństwo.

W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy o młodych rozeznających drogę swojego powołania.

About the Author