Peregrynacja obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności, krzyża i relikwii

We wtorek 14 lipca 2020 roku do naszej parafii przybędzie cudowny obraz Matki Bożej Robotników Solidarności, krzyż nowohucki i relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – kapelana Solidarności. Peregrynacja obrazu jest od lat tradycją NSZZ „Solidarność”. Obraz i jego peregrynacja związane są z Ogólnopolską Pielgrzymką Ludzi Pracy na Jasną Górę, która odbywa się co roku w trzecią sobotę i niedzielę września.

Po raz pierwszy zorganizowana została w 1983 roku przez ks. Jerzego Popiełuszkę dla robotników Huty Warszawa. Rok później pielgrzymi przybyli z wielu regionów Polski i modlili się o dobrą i godną pracę oraz o godne traktowanie pracowników.

W naszej parafii obraz będzie powitany we wtorek o godzinie 18.00, następnie będzie Msza święta, Akt zawierzenia, Różaniec i Apel Jasnogórski. W środę będzie można modlić się od samego rana. O 7.00 będzie Msza święta, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.45 Różaniec i ok 17.30 pożegnanie obrazu i przekazanie do parafii w Rzeszowie – Słocinie.

Zapraszamy wszystkich do modlitewnego trwania przed wizerunkiem Maryi, krzyżem i relikwiami. Niech to będzie czas Bożej łaski dla naszej parafii i naszych rodzin.

About the Author