Pierwsza noworoczna modlitwa ku czci św. Rity

22 stycznia 2021 roku po raz pierwszy w Nowym Roku kalendarzowym odbyła się comiesięczna modlitwa ku czci św. Rity. Trwa ona w naszej parafii już od prawie 12 lat. Gromadzi czcicieli, którzy przez Jej wstawiennictwo wypraszają potrzebne łaski. W tym miesiącu temu nabożeństwu przewodniczył ks. Dominik Kiełb – doktorant katechetyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Nabożeństwo rozpoczęło się tradycyjnie od odśpiewanej modlitwy różańcowej, podczas której przedstawione zostały prośby i podziękowania złożone w czasie ostatniego miesiąca. Następnie wierni uczestniczyli we Mszy świętej, podczas której homilię wygłosił ks. Dominik.

W homilii odniósł się do odczytanej Liturgii Słowa, przywołującej scenę powołania pierwszych Apostołów. W dalszej części kazania nawiązał do bieżącego roku duszpasterskiego „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Przypomniał o Eucharystii, w którą trzeba odpowiednio przeżywać, by być jej świadomym uczestnikiem, a nie aktorem, który odgrywa swoje role.

Po zakończonej Mszy świętej odbyła się nowenna do św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Następne nabożeństwo już 22 lutego.

About the Author