Promocja programu New Pastoral

W niedzielę 9 lutego 2020 roku podczas każdej Mszy świętej został zaprezentowany w naszej parafii nowy program formacyjny pod nazwą New Pastoral. Jest on przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę i rozumienie Kościoła. W ten sposób Kościół poprzez nowoczesne środki pragnie pomóc w odpowiedzi na trudne pytania, które stawia sobie współczesny człowiek.

Newpastoral.net to kompletny zestaw narzędzi do inicjowania i prowadzenia spotkań małych grup domowych w parafiach. NewPastoral umożliwia szybkie i łatwe utworzenie kilkudziesięciu lub nawet kilkuset małych grup w parafii. Ewangelie mówią o dwóch metodach łowienia ryb: siecią i na wędkę. Na etapie zakładania małych grup w parafii, nasz projekt odwołuje się zdecydowanie do metody „na sieć”: „Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do sieci, zarzuconej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju” (Mt 13, 47).

Spotkania prowadzone są w oparciu o krótkie filmy przedstawiające miedzy innymi świadectwa ludzi, którzy przeżyli coś szczególnie ważnego, poruszającego i dziś mają odwagę dzielić się tym z innymi.

Zapraszamy do włączenia się w tę nową inicjatywę duszpasterską w naszej parafii. Wystarczy się zarejestrować poprzez formularz podany poniżej.

Warto też posłuchać naszej audycji w Radiu Rzeszów

Newpastoral to przede wszystkim ludzie

Dzień dobry, mam na imię Kasia i wraz z mężem od stycznia bierzemy udział w spotkaniach grupy NewPastoral. Dla mnie osobiście jest to cudowna inicjatywa, a chwile spędzone w grupie są niezwykłym przeżyciem. NewPastoral to nie tylko przesłania w postaci filmów, ale przede wszystkim ludzie, z którymi się spotykam i których mogę dziś nazwać moimi dobrymi przyjaciółmi. Od dawna czytam Pismo Święte i odmawiam różaniec, lecz dopiero nasze rozmowy i wspólna modlitwa nauczyły mnie słuchać i rozumieć Słowo. Nie wiem jeszcze, czy moje życie się zmieniło, ale wiem, że ja się zmieniłam i codziennie zmienia się moje podejście do drugiego człowieka i Boga. Pomimo różnych trudności i przykrości, które stają na mojej drodze, jestem szczęśliwsza i spokojniejsza niż rok temu, bo wiem, że nie jestem sama.

Kasia

Zapisy do programu New Pastoral

    About the Author