SAKRAMENT BIERZMOWANIA W NASZEJ PARAFII

Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. 4 I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym”. Dz 2. 2 – 4. 

31 marca w naszej świątyni miało miejsce niezwykle ważne i piękne wydarzenie. Młodzież klas ósmych z parafii św. Józefa Sebastiana Pelczara oraz z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Floriana z Rzeszowa – Załęża przyjęła z rąk JE Ks. Bpa Jana Wątroby sakrament bierzmowania. Do tego wydarzenia młodzież przygotowywała się poprzez udział w prawie dwuletniej formacji, polegającej na częstych spotkaniach w grupach z animatorami pod kierunkiem księdza prowadzącego, celebracjach i rekolekcjach. Wszystko po to, aby mogli dostrzec piękno i wartość chrześcijaństwa, zrozumieć, jak ważni są dla Pana Boga i jakim skarbem jest dla człowieka wiara. 

I wreszcie nadszedł ten dzień (wieczór), na który tak długo czekali. W czasie uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji, z udziałem księży proboszczów obu parafii, księży wikariuszy, świadków, rodziców i bliskich młodzieży, 37 ośmioklasistów z naszej parafii oraz 31 z parafii Załęże, przyjęło „znamię daru Ducha Świętego”. W czasie homilii skierowanej do młodzieży Ks. Biskup przypomniał o tym, jak ważny jest Duch Święty, jak bardzo potrzebne są nam Jego Dary i jak pięknie można żyć współpracując z Nim. Cieszymy się darem Ducha Świętego, którego otrzymała młodzież. Jednocześnie mamy świadomość, że sakrament bierzmowania, to nie matura, nie koniec, ale początek pięknej, życiowej przygody z Panem Bogiem. Ufamy, że Duch Święty będzie teraz prowadził młodych ludzi po drogach codzienności, że będzie im pomagał w wielu sytuacjach życia, by mogli nie tylko żyć Jego darami, ale i owocami. I że będą oni rzeczywiście „swoją wiarę odważnie wyznawać, bronić jej    i według niej żyć”.

About the Author