Uroczyste dziękczynienie – srebrny Jubileusz naszej Parafii

W niedzielę 6 września 2020 roku o godz. 12.00 odbyła się uroczysta Msza święta dziękczynna za dar erygowania naszej wspólnoty parafialnej. Przewodniczył jej ks. bp Jan Wątroba – biskup rzeszowski. Wzięło w niej udział wielu kapłanów, zaproszonych gości i parafian.

Uroczystość dziękczynna rozpoczęła się od krótkiej historii powołania i działalności parafii w ciągu 25 lat, którą przedstawiła p. Elżbieta Telesz – przewodnicząca Rady Parafialnej. Następnie Ksiądz Proboszcz powitał zaproszonych gości, na czele z Księdzem Biskupem Ordynariuszem.

W homilii Biskup Rzeszowski zwrócił uwagę na rolę świętowania Jubileuszów. Przypomniał, że jest to taki pierwszy poważny jubileusz w historii naszej parafii. Nawiązując do czytań liturgicznych XXIII Niedzieli Zwykłej przypomniał nam o roli braterskiego upomnienia, które zawsze powinno płynąć z miłości i prawdy.

Na zakończenie Mszy świętej ks. bp Jan podziękował Księdzu Proboszczowi za posługę w parafii, oraz udzielił wszystkim swojego pasterskiego błogosławieństwa.

A oto krótka fotorelacja z tego wydarzenia.

fot.MC

About the Author