Św. Jan Paweł II pośród nas – peregrynacja relikwii

W piątek 15 listopada 2019 roku odbyła się w naszej parafii peregrynacja obrazu i relikwii św. Jana Pawła II. Wydarzenie to miało miejsce w związku z przygotowaniami do setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły, którą będziemy obchodzili 18 maja 2020 roku. Z tej racji parafie diecezji rzeszowskiej, w których działa Akcja Katolicka, odwiedzają relikwie patrona tej katolickiej organizacji.

W naszej parafii peregrynacja rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem przez członków Akcji Katolickiej relikwii do kościoła. Następnie miało miejsce uroczyste powitanie przez Panią Prezes Akcji Katolickiej – Barbarę Korczyńską i ks. proboszcza Stanisława Wójcika – asystenta Parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.

Po okadzeniu i złożeniu biało – żółtych kwiatów rozpoczęła się uroczysta Msza święta ku czci św. Jana Pawła II, w czasie której homilię wygłosił ksiądz Proboszcz. Przypomniał w niej słowa polskiego Papieża skierowane do członków Akcji Katolickiej tuż po jej reaktywowaniu w 1994 roku. Wyjaśnił też wszystkim, dlaczego św. Jan Paweł II wędruje po parafiach diecezji rzeszowskiej.

Po zakończonej Mszy świętej odbyło się nabożeństwo różańcowe połączone z prośbami do św. Jana Pawła II. Następnie została odmówiona litania i każdy chętny mógł ucałować relikwie świętego papieża.

Peregrynacja relikwii potrwa do soboty 16 listopada. Po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00 relikwie zostaną przekazane do parafii św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie.

About the Author