„Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka” – Święto Bożego Miłosierdzia 2020

W najbliższą niedzielę, 19 kwietnia w całym Kościele obchodzone jest Święto Bożego Miłosierdzia. Zostało ono ustanowione 30 kwietnia 2000 roku przez św. Jana Pawła II podczas kanonizacji św. siostry Faustyny Kowalskiej. To jej Pan Jezus powiedział, że każdy, kto w tym dniu (albo przed nim) przystąpi do sakramentu pokuty, a w samo święto Miłosierdzia przyjmie Komunię św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 699). W polskim kościele rozpoczyna się 76. Tydzień Miłosierdzia przeżywany pod hasłem: „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”.

Przygotowaniem do Święta Miłosierdzia Bożego była Nowenna wraz z koronką odmawiana codziennie o godz. 15.00 w intencjach wskazanych przez samego Chrystusa. Rozpoczęła się ona w Wielki Piątek. Pielgrzymujmy więc duchowo do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, gdzie poprzez przekaz medialny będziemy mogli uczcić tę tajemnicę w następujący sposób:

  • W sobotę 18.04.2020 r. o godz. 22.25 w TVP 3 (pasmo ogólnopolskie) – nabożeństwo Droga Miłosierdzia z naszej Bazyliki.
  • W niedzielę 19.04.2020 r. o godz. 700 w TVP 1 – Msza święta z Kaplicy Klasztornej
  • W niedzielę 19.04.2020 r. o godz. 1000 w TVP 1, TVP POLONIA i Radio Kraków – Msza święta z Bazyliki pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego.
  • W niedzielę 19.04.2020 r. o godz. 1500 w TV TRWAM – Godzina Miłosierdzia.

Niedziela Bożego Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas. Z tej racji wszystkim angażującym się w działalność charytatywną w naszej parafii poprzez Parafialny Zespół Caritas składamy serdeczne życzenia, za otwarte serca i przychodzenie z pomocą tym, którzy tego oczekują, kierując się dewizą, że kiedy pomagamy innym pomagamy sobie. Dobro, które dajemy powraca. Wszystkim wspierającym to dzieło miłości miłosiernej poprzez materialną pomoc wyrażamy serdeczne: Bóg zapłać! – Parafialny Zespół Caritas

Pamiętajmy w tych trudnych dniach o wszystkich potrzebujących i w miarę możliwości nieśmy konkretną pomoc poprzez modlitwę, dobre słowo i czyn miłosierdzia.

About the Author