Uroczystość I Komunii Świętej 2021

W sobotę 15 maja 2021 oraz w niedzielę 16 maja 2021 odbyła się w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej. Łącznie przystąpiło do niej 54 dzieci. Do tego wydarzenia przygotowywały się one w ramach lekcji religii prowadzonych przez ks. Mirosława Kardasia w Szkole Podstawowej nr 12 oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej „Montessori” w Rzeszowie. Dzień I Komunii Świętej poprzedziła spowiedź, do której dzieci przystąpiły wraz z rodzicami w przededniu pierwszego pełnego spotkania z Jezusem eucharystycznym.

Sobotnią uroczystość poprowadził ks. Mirosław Kardaś, zaś niedzielną ks. proboszcz Stanisław Wójcik. W okolicznościowych kazaniach zwrócili uwagę na doniosłość tego dnia, oraz na rozwijanie przyjaźni z Jezusem. Ks. Mirek rozmawiał z dziećmi o świętości i niebu, do którego wszyscy zmierzamy, a ks. proboszcz ukazał św. Józefa jako wzór dla każdej chrześcijańskiej rodziny.

Od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem wtorku) trwa Biały Tydzień. Dzieci codziennie uczestniczą we Mszy św. o godz. 17.00 oraz w nabożeństwie majowym.

About the Author