Wrześniowe nabożeństwo do patronki spraw trudnych i beznadziejnych

22 września 2020 roku odbyło się w naszym kościele kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity z Cascii. W tym miesiącu przewodniczył mu i homilię wygłosił ks. Dawid Jucha – wikariusz parafii św. Rocha w Rzeszowie – Słocinie. Jak zawsze, tak i w tym miesiącu nie zabrakło wiernych czcicieli św. Rity, którzy przez Jej wstawiennictwo składali Bogu swoje podziękowania i prośby.

Nabożeństwo rozpoczęło się o godz. 17.00 modlitwą różańcową z odczytywanymi prośbami. W tym czasie kapłani służyli szafowaniem sakramentu Bożego Miłosierdzia w konfesjonale. Następnie odbyła się Msza święta i nowenna ku czci świętej.

W homilii ks. Dawid nawiązał do obecnego roku duszpasterskiego poświęconego Eucharystii i zaprosił wszystkich do naśladowania eucharystycznego papieża – św. Jana Pawła II, przytaczając ważne sytuacje z Jego życia. Papież nie wyobrażał sobie dnia bez Mszy świętej. Tak wiele dokumentów i katechez poświęcił Eucharystii. To okazja by odkrywać jej piękno w codzienności.

Już w przyszłym miesiącu kolejne nabożeństwo w ramach nieustannej nowenny. Zapraszamy, by przy ołtarzu św. Rity składać prośby i podziękowania.

About the Author