Wrześniowe nabożeństwo do św. Rity

22 września w naszej parafii odbyło się kolejne nabożeństwo do św. Rity. Tym razem gościem naszej wspólnoty był ks. Tomasz Wójcik pochodzący z Niewodnej, a obecnie pracujący jako wikariusz w Sanktuarium Matki Boże Łaskawej w Chmielniku.

Tradycyjnie nabożeństwo rozpoczęło się od modlitwy różańcowej o godz. 17.00. W trakcie rozważania Tajemnic Chwalebnych odczytywane były prośby i intencje modlitewne, które wierni z parafii oraz wszyscy odwiedzający nasz kościół, chcieli powierzyć Bogu za wstawiennictwem św. Rity.

Następnie, o godz. 18.00, rozpoczęła się Msza Święta w intencji czcicieli św. Rity, której przewodniczył ks. Tomasz. W homilii zwrócił uwagę słuchaczy na cnotę wierności i męstwa w życiu naszej orędowniczki. Zachęcał również wszystkich by mimo trudnych i często beznadziejnych spraw, które przeżywamy, naśladować św. Ritę w tych cnotach. Kaznodzieja przypomniał też o wielkiej roli jaką w Kościele odgrywają wierni świeccy.

Na koniec, przed Najświętszym Sakramentem, została odmówiona litania do św. Rity. Wierni mogli oddać cześć świętym relikwiom naszej patronki.

Dziękujemy serdecznie ks. Tomaszowi Wójcikowi za przewodniczenie wrześniowemu nabożeństwu oraz wszystkim uczestnikom naszej wspólnej modlitwy.

Zapraszamy na kolejne spotkanie ze św. Ritą, które odbędzie się 22 października w naszej parafii.

About the Author