Wśród nocnej ciszy… – Pasterka 2019

Tradycyjnie w nocy z 24/25 grudnia w wielu parafiach sprawowana jest Pasterka, czyli Msza Święta rozpoczynająca obchody Świąt Bożego Narodzenia. Upamiętnia ona pokłon pasterzy, którzy jako pierwsi przybyli do betlejemskiej stajenki. Z tej racji w naszej parafii już po raz 25. sprawowano tę koncelebrowaną Mszę Świętą.

Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. proboszcz Stanisław Wójcik. W kazaniu nawiązał do dokumentu papieskiego “Admirabile signum” o wartości Bożego żłóbka, oraz do rozpoczętego nowego roku duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii. Przypomniał, że Chrystus rodzi się także i dzisiaj.

Pasterkę zakończyła procesja z dzieciątkiem do żłóbka przygotowanego w obok bocznej nawy św.Rity. Tam ks. Stanisław Wójcik złożył niesioną przez siebie figurkę Bożego Dzieciątka.

Pasterka zgromadziła całą wspólnotę parafii, którzy chcieli na wzór pasterzy oddać pokłon Jezusowi. Wszyscy pięknie włączyli się w śpiew tradycyjnych kolęd, które po raz pierwszy w tym roku rozbrzmiały w naszym kościele.

About the Author