XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Republika Środkowoafrykańska

W niedzielę 8 listopada Kościół w Polsce obchodzi XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej Mszy świętej pod kościołami odbywa się zbiórka do puszek dla chrześcijan z Republiki Środkowoafrykańskiej, najbiedniejszego kraju w Afryce. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wraz z Konferencją Episkopatu Polski.

„Tam cierpienie ma twarz milionów naszych braci i sióstr w wierze umierających z głodu. Twarz tysięcy dzieci zmuszanych do niewolniczej pracy w kopalniach diamentów i uranu. Tysięcy rodzin, które z obawy przed rebeliantami muszą opuszczać swoje domy, by chronić najbliższych” – wyjaśnia stowarzyszenie PKwP.

Warto więc wiedzieć, że 105 tys. chrześcijan corocznie ginie za wiarę w Chrystusa, a 200 milionów jest brutalnie prześladowanych? Prawo do wolności religijnej łamane jest w 116 krajach świata, a 350 milionów chrześcijan poddawanych jest różnym formom dyskryminacji.

Świat milczy wobec tak jawnej niesprawiedliwości, dyskryminacji i prześladowania. Czy i my pozostaniemy głusi i niewrażliwi na głos naszych cierpiących braci na całym świecie?

XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym jest dobrą okazją do odnowienia swojego zaangażowania. Jako chrześcijanie możemy wspomagać się nawzajem przez modlitwę, zaangażowanie osobiste, wspólne protesty i petycje, a także poprzez wsparcie finansowe.

About the Author