XXV Diecezjalny Halowy Turniej dla ministrantów i lektorów

W dniu 16.11.2019 odbył się pierwszy etap diecezjalnego turnieju halowej piłki nożnej dla ministrantów i lektorów o puchar ks. Bp Jana Wątroby. Zawody miały miejsce w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Palikówce, a ich organizatorem był Dekanalny Duszpasterz LSO ks. Patryk Smoleń wikariusz z Krasnego.

Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych: ministrant (2008-2012), lektor młodszy (2004-2007) oraz lektor starszy (1999-2003). Naszą parafię reprezentowali ministranci w najmłodszej kategorii wiekowej.

Do zawodów przystąpiły trzy drużyny, ministranci: parafii Wniebowzięcia NMP w Krasnem, św. Wawrzyńca w Malawie oraz św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie. Rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym.

Nasza drużyna odniosła dwa zwycięstwa, pokonując ministrantów z Krasnego 6:1 oraz z Malawy 4:1. Za zwycięstwo drużyna otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom oraz prawo udział w turnieju finałowym, który odbędzie się 20.01.2020 w Tyczynie.

Skład naszej drużyny: Paweł Zieliński (bramkarz), Szymon Bober (kapitan 1 gol), Karol Baran (4 gole), Wiktor Wrona (5 goli), Kacper Prokop, Michał Kloc, Maciej Muniak, Jonatan Rok. Gratulujemy naszym zawodnikom i trzymamy za nich kciuki w następnym turnieju.

About the Author