Podsumowanie październikowej modlitwy różańcowej

31 października 2019 roku po raz ostatni w tegorocznym Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym odbyło się w naszej parafii nabożeństwo różańcowe. Hasłem tegorocznych nabożeństw było wezwanie: Królowo Różańca – módl się z nami za kapłanów. Uczestniczyło w nim wiele osób dorosłych, oraz dzieci, które codziennie przez cały październik modliły się za kapłanów i misje Kościoła w różnych zakątkach ziemi.

W ostatni dzień października po nabożeństwie różańcowym odbyło się podsumowanie tegorocznej akcji. Dzieci otrzymały pamiątkowy kubek wraz ze słodkościami za systematyczne uczestniczenie w nabożeństwach i prowadzenie poszczególnych dziesiątków różańca. W ten sposób przypomniały nam wszystkim, jak ważna i piękna może być modlitwa różańcowa. Wielka wdzięczność za propagowanie tej modlitwy należy się rodzicom i dziadkom, którzy przyprowadzali swoje pociechy do kościoła.

W czasie tegorocznego różańca wysłuchaliśmy świadectw misjonarzy z różnych miejsc świata. Przypomnieli nam w ten sposób, jak wiele dobra niesie ze sobą misjonarz głosząc Ewangelię. Niech nie brakuje naszej nieustannej modlitwy za misje.

Podobne wpisy