RUCH DOMOWY KOŚCIÓŁ

  • Moderator: ks. Lucjan Dyka

O NAS

Przy parafii istnieją dwa kręgi Domowego Kościoła. Pierwszy krąg istnieje od 1995 r. Drugi krąg powstał 3 lata później, w 1998 r. W obu kręgach uczestniczy po 5 par małżeńskich, przy czym są też pary z sąsiedniej parafii p.w. Św. Józefa Kalasancjusza. W poprzednich latach kolejnymi moderatorami byli: ks. Waldemar Dopart, ks. Piotr Sałek, ks. Wiesław Bednarz, ks. Piotr Roman, ks. Daniel Kosiba, ks.Mariusz Matuszewski, ks. Marek Draus, ks. Janusz Wiktor, ks. Tomasz Bierzyński.

Posługę animatorską w roku pracy 2019/2020 pełnią:

  • Krąg I – Teresa i Wojciech Ossolińscy
  • Krąg II – Elżbieta i Edward Kłak

W strukturze Domowego Kościoła kręgi należą do Rejonu Św. Michała Archanioła.

Ruch Domowy Kościół potocznie zwany Oazą Rodzin lub Kręgami Domowego Kościoła utworzony w 1973 roku przez Ks. Franciszka Blachnickiego jako rodzinna gałąź Ruchu Światło-Życie, został powołany z myślą o rodzinie i stał się ogromną pomocą i wsparciem dla wielu małżeństw. Duchowość tego ruchu wyrasta z dwóch korzeni: Jednym z nich jest formacja Ruchu Światło-Życie, która wskazuje podstawowy cel chrześcijanina: poddanie własnego życia Jezusowi, światłu Ewangelii. Drugi korzeń stanowi „duchowość małżeńska” francuskiego Ruchu Equipes Notre Dame. Od tego ruchu członkowie Domowego Kościoła przejęli ideał stylu życia, który ma na celu budowanie jedności między małżonkami i w rodzinie.

Spotkania formacyjne kręgu odbywają się raz na miesiąc, a terminy spotkań ustalane są na bieżąco. Podejmowane są na nich tematy związane z życiem chrześcijańskim, małżeństwem, rodziną; rozważane są dokumenty Kościoła – małżeństwa wspomagają się wzajemnie przez: modlitwę, dzielenie się sukcesami i porażkami na drodze wzrostu duchowego, cenne rady. Małżonkowie wraz z dziećmi mogą uczestniczyć w 15-dniowych wakacyjnych rekolekcjach oazowych, dniach wspólnoty a także w krótszych rekolekcjach weekendowych w ciągu roku.

Wspólna Eucharystia w naszej parafii w trzeci poniedziałek miesiąca o godz. 18.00

Zapraszamy do naszej wspólnoty wszystkie małżeństwa pragnące pogłębić swój kontakt z Bogiem i budować jedność w swoich małżeństwach i rodzinach !

Zainteresowane Rodziny prosimy o kontakt z Księdzem Moderatorem lub parami animatorskimi. Spotkania odbywają się wg. ustalonego harmonogramu.

Linki:

Serwis diecezjalny Domowego Kościoła
Serwis ogólnopolski Domowego Kościoła