Pierwsza Komunia Święta

W życiu każdego człowieka są dni, które pamięta się przez cale życie . Do takich dni należy dzień do Pierwszej Komunii Świętej.

W naszej parafii uroczystość pierwszokomunijna miała miejsce w niedzielę 12 maja na Mszy Św. o godzinie 12.00

Dzieci długo czekały na ten dzień. Przygotowywały się do niego przez kilka miesięcy pod opieką ks. Roberta a także rodziców. To ze względu na ich zaangażowanie uroczystość miała podniosły i niezapomniany charakter. To rodzice zajęli się przygotowaniem wystroju kościoła i razem z ks. Robertem czuwali nad sprawnym przebiegiem uroczystości.

Pierwszy tydzień po uroczystości jest tzw. białym tygodniem, w czasie którego dzieci uczestniczyły w Eucharystii i nabożeństwie majowym. W te dni dzieci modliły się m.in. w intencji rodziców, rodziców chrzestnych, księży, misjonarzy. W sobotę 19 maja uczestniczyły zaś w uroczystościach odpustowych z okazji rocznicy kanonizacji Patrona naszej parafii- Józefa Sebastiana Pelczara . Po tej Mszy św. wszystkie dzieci otrzymały na pamiątkę białe serca – które wcześniej stanowiły element dekoracji ołtarza- z życzeniami od Ks. Proboszcza, aby taką czystość serc zachowały przez całe swoje życie.

About the Author