Msza o uzdrowienie

W dniu 19 kwietnia br o godz.18.00 w naszej parafii została odprawiona Msza Święta , a po niej szczególne nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

Centralnym punktem nabożeństwa była Msza Święta celebrowana , której przewodniczył wikariusz naszej parafii ks. Marcin Szopiński – jednocześnie duszpasterz Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Miriam” , która była współorganizatorem tego spotkania. W wygłoszonej homilii ksiądz Marcin Szopiński na samym początku zadał pytanie – po co przyszliśmy akurat dzisiaj na tę konkretną Mszę Świętą – przecież każda Eucharystia jest źródłem łask, których potrzebujemy. Jezus wtedy uwalnia nas od zła, od chorób, uzdrawia, okazuje swoje miłosierdzie. Czego się więc spodziewamy? Czy jest to jedynie przejaw pogoni za nadzwyczajnością i poszukiwanie „duchowych sensacji”, czy też jest to wyraz naszej wiary , która pozwala uwierzyć w uzdrawiającą moc Jezusa? Bóg jest obecny i czeka, na to abyśmy Mu powiedzieli o swoim bólu i otworzyli swoje serca na Jego działanie … A co wtedy się stanie? Bóg może przyjść z łaską uzdrowienia . Może nas uzdrowić z bólu fizycznego, ale przede wszystkim może zmienić nasze myślenie . Przejawem bowiem uzdrowienia wewnętrznego jest zmiana myślenia, porzucenie „starego” życia, a co za tym idzie nowa jakość życia w ewangelicznej nauce Jezusa Chrystusa . Czy jesteśmy na to gotowi ?

Czy jesteśmy gotowi przyjąć Jego plan na nasze życie ?

Po Mszy Świętej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie została poprowadzona modlitwa o uzdrowienie, przebaczenie, wyprostowanie splątanych ludzkich losów. Modlitwę poprowadził Marcin Zieliński- Lider Wspólnoty „Głos Pana” ze Skierniewic. W pewien sposób wszyscy obecni zostaliśmy zaangażowani w tę modlitwę– gdyż mogliśmy się modlić wstawienniczo za obecne obok nas osoby i ich problemy.

Podczas modlitwy prowadzonej przez Marcina Zielińskiego pojawiały się słowa poznania, którymi Bóg dawał znać, że uzdrawia konkretne choroby i sytuacje. Potwierdzone to zostało później przez samych uzdrowionych, gdy podchodzili do mikrofonu – z radością i ogromnym wzruszeniem dawali świadectwo o swoim uzdrowieniu jakie otrzymali od Pana.

Oprawę muzyczną tego szczególnego nabożeństwa zapewniła diakonia muzyczna Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Miriam”- świetna muzyka i doskonały śpiew, tak doskonały, że uczestniczył w nim cały kościół.

Świadectwa z tego co dla Ciebie uczynił Chrystus podczas tej Mszy Świętej można przesyłać na maila Wspólnoty Miriam: miriam.rzeszow@gmail.com

[Best_Wordpress_Gallery id=”49″ gal_title=”2017 Msza uwielbiuenia”]

Zdjęcia: Wspólnota „ MIRIAM „

About the Author