Propozycje pielgrzymek nie tylko zagranicznych można wysyłać na admin@pelczar.rzeszow.pl

Aktualności

Pielgrzymki są ogólnodostępne i mogą jechać osoby spoza parafii św.J.S.Pelczara.

1-4 maja 2025 – Pielgrzymko – wycieczka “Sanktuaria Węgier”

13 sierpnia 2025 – Pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę do Częstochowy na powitanie pielgrzymów przed Jasnogórskim Szczytem.

Wrzesień 2025 – Pielgrzymko – wycieczka ” Sanktuaria pomorza”


GRECJA – ŚLADAMI ŚW. PAWŁA 9 dni – pielgrzymka autokarowa  

Orientacyjna cena: 3550zł + 240 EU na podstawie cen z kwiecień 2024.

Orientacyjna data: marzec – kwiecień 2026

Pierwszy dzień  

Msza Św. Wyjazd z Polski. Przejazd do Skopje – stolicy Macedonii, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Drugi dzień

Śniadanie. Msza święta w domu Matki Teresy z Kalkuty w Święto Miłosierdzia Bożego, krótki spacer po mieście. Po południu przyjazd do stolicy północnej Grecji miasta Saloniki, miasta związanego z pobytem św. Pawła, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Trzeci dzień

Rano po śniadaniu Msza Św. , zwiedzanie zabytków miasta Salonik, w tym Bazyliki Agia Sofia, Kościoła św. Demetriusza, Rotundy oraz Łuku Galeriusza pochodzących z czasów imperium rzymskiego, następnie przejazd do Kalambaki  i zwiedzanie klasztorów prawosławnych wybudowanych na szczytach bloków skalnych w okresie Bizancjum. Zwiedzanie METEORÓW, wiszących klasztorów. Niesamowite cuda natury — klasztory zawieszone między niebem, a ziemią w których toczy się życie monastyczne od średniowiecza. Program obejmuje zwiedzanie dwóch z sześciu funkcjonujących klasztorów.  Zapoznamy się również z życiem klasztornym mnichów oraz zwiedzimy m.in. pracownię ikon bizantyjskich (możliwość zakupów pamiątek). Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w miejscowości Kalambaka,  kolacja i nocleg .

Czwarty dzień

Rano po śniadaniu Msza Św. i wyjazd w kierunku Aten , po drodze zwiedzanie Delf ‚najsłynniejszej wyroczni świata starożytnego w Delfach.  Pozostałości pełnej gracji Tolos. „Oczyszczenie” w źródle Kastylijskim. Czas na zdjęcia przy «pępku” Omfalos – mitologicznym centrum świata. Mur poligonalny i słynna Gazeta Delficka. Tajemniczy labirynt pytyjski. Teatr antyczny na 5000 widzów i stadion z II w n.e. Świątynia Apollona. Przejazd do Aten , po drodze krótki postój w atrakcyjnym wysokogórskim miasteczku Arachova (1100 m   n.p.m.) — czas wolny na spacer i zdjęcia (możliwość zakupu czerwonego wina, miodu, serów oraz lokalnych wyrobów tkackich).

Przyjazd do Aten wieczorem, zakwaterowanie w hotelu, następnie udamy się na kolację do greckiej tawerny na Place(najstarsza dzielnica pod Akropolem) z programem folklorystycznym, nocleg w hotelu.

Piąty dzień

ATENY. Rano po śniadaniu dzień rozpoczniemy od Mszy Św. w Katedrze Dionizego Areopagity lub w Parafii Serca Chrystusa Zbawiciela.  Następnie zwiedzanie z przewodnikiem Aten  rozpoczniemy od objazdu miasta, podczas którego zobaczymy zmianę warty pod Parlamentem, Stadion Panatenajski ( Olimpijski), Tryptyk Ateński oraz Łuk Cesarza Hadriana.   Czas wolny na krótki odpoczynek lub kawę i następnie zwiedzanie antycznych budowli na Wzgórzu Akropolu  z monumentalnym Partenonem, Erechtejonem, świątynią Ateny Nike. Wejdziemy na Areopag skąd Św. Paweł z Tarsu przemawiał do Ateńczyków i po wygłoszeniu kazania zyskał swojego pierwszego nawróconego Dionizego Areopagitę, późniejszego biskupa i patrona Aten. Następnie zwiedzanie Muzeum koło Akropolu, po południu spacer krętymi uliczkami Anafiotika między Grecką Agorą i Forum Romanum i czas wolny na Place.

Następnie przejazd na Peloponez, zakwaterowanie w hotelu nad morzem, odpoczynek, kolacja i nocleg.

Szósty  dzień 

Po śniadaniu Msza Św., następnie przejazd na Argolidę (Pętlę Peloponeską) W programie zwiedzanie:

  1. a) ·Starożytny Korynt — (miejsce pobytu Św. Pawła), na terenie ruin starożytnego miasta znajdują się pozostałości doryckiej świątyni Apollona.
  2. b) Myken: słynne mury cyklopie, Brama Lwia, cytadela, groby szybowe i kopułowy Grób Agamemnona.
  3. c) Epidaurus: najlepiej zachowany antyczny teatr grecki z niezwykłą akustyką.
  4. d) Nafplion pierwsza stolica ówczesnej Grecji: spacer po zabytkowym centrum, twierdza Palamidi , twierdza Burdzi

Po południu powrót do hotelu nad morzem, kolacja i nocleg

 Siódmy dzień

Po śniadaniu Msza Św. i  przejazd w kierunku Salonik, po drodze postój przy Kanale Korynckim – łączącym Morze Egejskie z Morzem Jońskim, następny krótki postój przy Wąwozie w Termopilach. (w miejscu gdzie odbyła się słynna bitwa pod Termopilami przeciwko Persji – czas wolny na zdjęcia przy posągu króla Sparty Leonidasa). Jeśli czas na to pozwoli krótka kąpiel w gorących źródłach.

Następny krótki postój to Dolina Tembii  przy kościółku Agia Paraskiewi ‑uzdrowicielki wzroku. Przyjazd wieczorem do hotelu koło Salonik kolacja i nocleg

Ósmy  dzień

Rano po śniadaniu, przejazd do Kawali  (Neapolis ), skąd  rozpoczął swą misję w Europie św. Paweł  oraz Filippi, gdzie zwiedzimy pozostałości chrześcijańskiego miasta (Agora ‑Teatr )miejsca ochrzczenia pierwszego Europejczyka . Dalej przejazd w kierunku Serbii na nocleg

Dziewiąty dzień

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Polski i zakończenie pielgrzymki.


Archiwum autokarowych pielgrzymek parafialnych

SANKTUARIA WŁOCH 21 – 30.06.2024

10 dniowa pielgrzymka. W programie oprócz Rzymu i Watykanu z nawiedzeniem grobu Św. Jana Pawła II oraz Benedykta XVI były także najważniejsze włoskie sanktuaria franciszkańskie: Asyż, Padwa i  San Giovanni Rotondo oraz Monte Sant’Angelo – miejsce kultu Św. Michała Archanioła oraz Cascia, Manopell, Loreto, Wiedeń.

CZARNOGÓRA – BOŚNIA I HERCEGOWINA (Medjugorie) / 27 – 30.05.2024

Kościół w Tihalinie, pod wezwaniem św. Eljasza położony k. Medjugorie, gdzie centralnym punktem kościoła jest figura Matki Bożej Niepokalanej, której oczy wykonane są z niebieskiego kryształu, sprawiające wrażenie żywych. Figura ta, sprowadzona z Rzymu w 1972 roku przez ówczesnego proboszcza. Na zdjęciu uczestnicy pielgrzymko – wycieczki. Pokój i dobro!


MEDJUGORJEMOSTAR – SPLIT / 30.04. – 06.05.2023

Na naszym szlaku pielgrzymim było miasto Ludbreg (Chorwacja) i w nim sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusa gdzie do dziś – już od sześciu wieków – przechowywana jest tam Krew Chrystusa. Monstrancja z Krwią znajduje się po prawej stronie zdjęcia.