Pielgrzymki autokarowe

Animator: Ks. Mirosław Kardaś, Marcin Czyrek

O NAS

Grupa jest pokłosiem wspólnego pielgrzymowania do Wilna 2022 i Medjugorie 2023.

Propozycje pielgrzymek nie tylko zagranicznych można wysyłać na admin@pelczar.rzeszow.pl

Aktualności

25.02.2024 – Kolejne spotkania przedpielgrzymkowe: 24 marca tj. Niedziela Palmowa: w sekretariacie pielgrzymkowym będą przyjmowane już całości wpłat (złotówki + euro) za obydwie pielgrzymki. 2 czerwca – spotkanie przed pielgrzymką do Włoch. Po dzisiejszym spotkaniu jest ok 10 wolnych miejsc na obydwie pielgrzymki.

Pielgrzymki są ogólnodostępne i mogą jechać osoby spoza parafii św.J.S.Pelczara.

PIELGRZYMKI 2024


Autokarowa pielgrzymko – wycieczka

MEDJUGORJE – CZARNOGÓRA

27.04.2024 – 05.05.2024

Koszt 900 zł i 450 euro

Zapisy wstępne / imię, nazwisko i nr telefonu/ bez zaliczki na e-mail: admin@pelczar.rzeszow.pl, tel. 602 690 934 z tematem wiadomości: “Medjugorie”.

PROGRAM PIELGRZYMKI

DZIEŃ 1: 5.40. Zbiórka. 6.00 – Msza Święta i wyjazd pielgrzymów. Przejazd przez Słowację, Węgry do Chorwacji. Obiadokolacja i nocleg w Varażdinske Toplice/Chorwacja.

DZIEŃ 2: Śniadanie. Pakowanie bagaży – Msza Święta w miejscowości LUDBREG – nawiedzenie Sanktuarium Krwi Chrystusa i miejsca Cudu Eucharystycznego. Przejazd do Czarnogóry – Dobra Voda. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3: Po śniadaniu Msza Święta i zwiedzanie następujących miast po Czarnogórze: BUDVA, KOTOR, ZATOKA KOTORSKA, PERAST. Powrót do hotelu w  godzinach wieczornych, obiadokolacjai nocleg. 

DZIEŃ 4: Śniadanie. Całodniowy wypoczynek nad Morzem Adriatyckim w Czarnogórze – blisko naszego hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: Śniadanie. Przyjazd do MEDJUGORJE w godzinach popołudniowych – zakwaterowanie i    odpoczynek – obiadokolacja – zapoznanie się z Parafią i uczestnictwo w nabożeństwie wieczornym – nocleg.

DZIEŃ 6 – 7:

• codzienne wieczorne nabożeństwo międzynarodowe: Różaniec, Msza święta, modlitwa o  uzdrowienie duszy i ciała

• po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu

• wspólna Droga Krzyżowa na górę Kriźevac oraz na Górę Objawień – Podbrdo

• w miarę możliwości spotkania z Wizjonerami i Ojcami Franciszkanami

•TIHALINA (figura Matki Bożej Królowej Pokoju i Pojednania).

DZIEŃ 8: Msza Św. i śniadanie, pakowanie bagaży, wyjazd z Medjugorje. Obiadokolacja i nocleg w Varażdinske Toplice/Chorwacja (możliwość skorzystania z basenów, parku i zwiedzania miasteczka).

DZIEŃ 9: Śniadanie, pakowanie bagaży. Msza Święta w miejscowości Ludbreg – nawiedzenie Sanktuarium Krwi Chrystusa i miejsca Cudu Eucharystycznego. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Cena obejmuje świadczenia, takie jak:

• opieka duszpasterska i opłata tłumacza w Medjugorje

• przejazd autokarem klasy LUX (klimatyzacja, barek, wc, video…)

• opieka pilota i przewodnika na całej trasie/ lokalny przewodnik w Czarnogórze

• ubezpieczenie KL i NNW w tym na covid oraz bagaż

• 8 śniadań i obiadokolacji

• 8 noclegów: 3 w Medjugorje-Centrum: pokoje 2-, 3-, 4-osobowe z łazienkami w pensjonacie***, 3 noclegi w Dobra Voda/Czarnogóra, 1 nocleg w Varażdinske Toplice.

Wyjazd organizowany przez Biuro Pielgrzymkowe Rafael-STELLAE MARIS

Organizator wpisany do Rejestru Organizatorów Turystyki pod numerem Z/68/2022 i posiadający gwarancję ubezpieczenia wystawioną przez UNIQA (Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.) na kwotę 90 000,00 Euro o  numerze 36208. Beneficjentem gwarancji jest Marszałek Województwa Małopolskiego.


WŁOCHY /pielgrzymka autokarowa objazdowa /

Termin: 21.06.2024 – 30.06.2024

Szacowany koszt: 3400 zł + 150 euro

10 dniowa pielgrzymka. W programie oprócz Rzymu i Watykanu z nawiedzeniem grobu Św. Jana Pawła II oraz Benedykta XVI są także trzy najważniejsze włoskie sanktuaria franciszkańskie: Asyż, Padwa i San Giovanni Rotondo oraz Monte Sant’Angelo – miejsce kultu Św. Michała Archanioła, Casia ze Św. Ritą. Plażowanie w Rimini nad Morzem Adriatyckim.

Trasa:

Padwa – Asyż – Cascia – Rzym – Monte Cassino przejazdem – Manopello – Loreto, San Giovanni Rotondo – Monte Sant’ Angelo, Neapol i Święty lekarz Giuseppe Moscati

Można zapisać się na listę osób zainteresowanych admin@pelczar.rzeszow.pl podając imię, nazwisko i nr telefonu oraz tematem wiadomości: Włochy

Program pielgrzymki:

1 dzień: 21.06 – Polska – Włochy/Tarvisio

Msza Św i pakowanie bagaży. Wyjazd o 1.00 rano w kierunku Włoch. W godzinach wieczornych przyjazd w okolice Tarvisio. ok. 18.00 zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg. 

2 dzień:  22.06. Padwa

7.00 śniadanie i przejazd do Padwy. Spacer po mieście: największy plac miasta – Prato Della Valle – nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Msza Św. w jednej z kaplic. Czas wolny na zakup pamiątek i posiłek. Po południu wyjazd w kierunku Asyżu. Ok. 18.00 zakwaterowanie i  obiadokolacja w okolicach Asyżu – nocleg. 

3 dzień:  23.06 Asyż – Cascia

7.00 śniadanie; 8.00 przejazd do miasteczka Santa Maria degli Angeli pod Asyżem, do Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej – w jej wnętrzu znajduje się maleńka „Porcjunkula” – kolebka ruchu franciszkańskiego. Ogród Różany, Grota w której sypiał Św. Franciszek. Msza Św. Przejazd do Asyżu na zwiedzanie z  przewodnikiem m.in. Bazyliki Św. Franciszka, Św. Klary. Czas na zakup pamiątek i  około 13.00 przejazd do Cascii .Nawiedzenie sanktuarium i relikwii św. Rity; około 17.00 wyjazd do hotelu w okolicach Rzymu. 20.00 zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja  i nocleg. 

4 dzień:  24.06 Rzym

7,00 śniadanie; 8.00 wyjazd do Rzymu i zwiedzanie bazyliki św. Piotra z  nawiedzeniem grobu Ojca Świętego Jana Pawła II, bazylika św. Jana na Lateranie i Santa Maria Maggiore; czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów. Rzym; około 18.00 wyjazd z  Rzymu do hotelu ok. 19.00/19.30 obiadokolacja  i nocleg. 

5 dzień:  25.06. Rzym – Neapol

7,00 śniadanie; 8.00 wyjazd do Rzymu i zwiedzanie bazyliki św. Pawła – Msza św., czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów oraz Rzym Starożytny, Koloseum (zwiedzanie z zewnątrz), spacer do słynnej fontanny Di Trevi; około 17.00 wyjazd z  Rzymu do Neapolu – ok. 19.00/19.30 obiadokolacja  i nocleg. 

6 dzień: 26.06. Neapol – Pompeje – San Giovanni Rotondo

7,00 śniadanie; 8,00 Neapol. Nawiedzimy kościół San Giuseppe dei Vecchi gdzie znajduje się słynny grób ojca Dolindo, Apostoła słynnej modlitwy zawierzenia: Jezu Ty się tym zajmij. Nawiedzenie Katedry św. Januarego. Czas wolny. Około 14.30 przejazd do Pompei, gdzie nawiedzimy Bazylikę Królowej Różańca Świętego, której budowa została zainicjowana przez bł. Bartolomeo Longo i słynie z cudownego wizerunku Matki Bożej Różańcowej. Msza Św; Ok. 16.30 Przejazd do San Giovanni Rotondo – 240 km , 3h ok. 19.30 zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg. 

7 dzień: 27.06. San Giovanni Rotondo, Monte Sant’Angelo,

7.00 śniadanie i zwiedzanie miejsc związanych z  działalnością Świętego Ojca PIO i nawiedzenie relikwii, Msza Św.; przejazd na Monte Sant. Angelo. Krótkie nawiedzenie groty gdzie ukazał się Święty Michał Archanioł; Czas na zakup pamiątek, powrót do hotelu i obiadokolacja  – nocleg. 

8 dzień: 28.06. Manopello, Loreto.

7.00 śniadanie i przejazd do MANOPPELLO – Bazylika Świętego Oblicza z  wizerunkiem Chrystusa Zmartwychwstałego – Msza św., LORETO – Nawiedzenie Bazyliki Loretańskiej z Domkiem Św. Rodziny z  Nazaretu. Przejazd do hotelu w okolicach Rimini; 20.30 zakwaterowanie i  obiadokolacja  – nocleg. 

9 dzień: 29.06. Rimini

7.00 Śniadanie, Msza św.; plażowanie nad Morzem Adriatyckim do południa i przejazd do Tarvisio. Zakwaterowanie i  obiadokolacja  – nocleg.

10 dzień: 30.06. Przejazd do Polski

7.00 Śniadanie i wykwaterowanie; 8.00 wyjazd w kierunku Polski, Po drodze będą organizowane krótkie postoje, co ok. 3-4h. Wjazd autokarem na wzgórze Kahlenberg. Msza Święta – nawiedzenie kościoła, gdzie Król Jan III Sobieski uczestniczył we Mszy Świętej przed wielką bitwą z Turkami w roku 1683; Czas wolny za zakup pamiątek i  posiłek. Przyjazd do Polski, na miejsce zbiórki ok. 23.00.

Codzienna Msza Święta! Program może być modyfikowany ze względu na różne okoliczności.

Cena obejmuje świadczenia:
• opieka duszpastersko-rekolekcyjna
• przejazd autokarem klasy LUX
• opieka pilota i przewodnika na całej trasie
• ubezpieczenie KL i NNW, bagaż oraz covid
• 9 śniadań i obiadokolacji
• 9 noclegów: pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami w  hotelu

Uczestnik musi- posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości (wystarczy dowód osobisty)

Wyjazd organizowany przez Biuro Pielgrzymkowe Rafael – STELLAE MARIS

Organizator wpisany do Rejestru Organizatorów Turystyki pod numerem Z/68/2022 i posiadający gwarancję ubezpieczenia wystawioną przez UNIQA (Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.) na kwotę 90 000,00 Euro o  numerze 36208. Beneficjentem gwarancji jest Marszalek Województwa Małopolskiego.

Archiwum autokarowych pielgrzymek parafialnych

MEDJUGORJEMOSTAR – SPLIT / 30.04. – 06.05.2023

Na naszym szlaku pielgrzymim było miasto Ludbreg (Chorwacja) i w nim sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusa gdzie do dziś – już od sześciu wieków – przechowywana jest tam Krew Chrystusa. Monstrancja z Krwią znajduje się po prawej stronie zdjęcia.