Zesłanie Ducha Świętego bez limitu wiernych w kościele

Zesłanie Ducha Świętego to według Dziejów Apostolskich wydarzenie, które miało miejsce w pierwsze po zmartwychwstaniu Jezusa święto Pięćdziesiątnicy. Na zebranych w wieczerniku apostołów zstąpił Duch Święty. Apostołowie zaczęli przemawiać w wielu językach (ksenolalia) oraz otrzymali inne dary duchowe. 

Zesłanie Ducha Świętego uważa się za początek Kościoła. Bóg został objawiony w Starym Testamencie, Syn nauczał osobiście na Ziemi, a jego służbę ukoronowało Zesłanie Ducha Świętego, którego obiecał.

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego w katedrze rzeszowskiej odbyły się święcenia kapłańskie diakona Szymona Kłaka, pochodzącego z naszej parafii. Ks. Szymon odprawi prymicyjną Mszę świętą w niedzielę 14 czerwca 2020 roku o godz. 12.00, na którą serdecznie zapraszamy.

Od dnia 30 maja zostaje całkowicie zniesiony limit wiernych w kościołach. W związku z tym, Ksiądz Biskup Ordynariusz z dniem 6 czerwca 2020 r. odwołuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

Przypominamy zatem wiernym zapis z Katechizmu Kościoła Katolickiego (nr 2181): Eucha­rystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.

Przypominamy także, że w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (7 czerwca 2020) kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.

Ponadto zostają przywrócone odwiedziny chorych z racji I piątku miesiąca. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii.

About the Author