Imieniny parafii

W sobotę , 19 stycznia br. w nasza wspólnota przeżywała odpust parafialny.

O godzinie 11.00 miała miejsce uroczysta Msza Święta , której przewodniczył Jego Ekscelencja ks. Bp Edward Białogłowski. W swojej homilii przybliżył nam sylwetkę Patrona parafii –Świętego Józefa Sebastiana Pelczara-syna podkarpackiej ziemi, urodzonego w Korczynie k/Krosna 17 stycznia 1842 r . To wybitny duchowny i uczony – założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wielki czciciel Najświętszego Sakramentu, długoletni ordynariusz przemyski.

Był wybitnym naukowcem- profesorem zwyczajnym historii Kościoła i prawa kanonicznego na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, ale przede wszystkim był jednak wybitnym kaznodzieją, dobrym spowiednikiem oraz rekolekcjonistą. Przewodniczył Bractwu Kapłańskiej Adoracji Najświętszego Sakramentu, kierował Solidacją Mariańską Kapłanów, był też wiceprezesem Towarzystwa św. Wincentego a Paulo, wspierając je własnym groszem i pomagając w pozyskiwaniu środków na działalność charytatywną.

Przez całe swoje życie z wielką  gorliwością i oddaniem służył Józef Sebastian nie tylko Bogu, ale i Ojczyźnie. Jako pisarz i kaznodzieja skrzętnie wykorzystywał każdą okazję, aby wzywać do duchowego odrodzenia narodu.

 Dziękujemy wszystkim za udział w dorocznym świętowaniu: obecnym kapłanom, chórowi parafialnemu, służbie liturgicznej, wszystkim gościom obecnym na uroczystości oraz całej naszej wspólnocie parafialnej biorącej udział we Mszy Świętej 

[Best_Wordpress_Gallery id=”93″ gal_title=”2019 Odpust”]

Podobne wpisy