Kino domowe KATOFLIX

DOBRE MARCOWE kino domowe

Drodzy widzowie Katoflixa!

Z wielką radością obserwujemy duże zainteresowanie serialem “The Chosen” (Wybrani). Na naszym serwisie już od kilku tygodni mamy drugi sezon tego serialu w wersji z polskim lektorem: “The Chosen 2” i zainteresowanie nim także jest spore. Nas to nie dziwi, bo serial jest świetny, jeśli chodzi o walory artystyczne. Warto się z nim zapoznać choćby z czystej ciekawości, jak można przedstawić Ewangelię za pomocą języka filmowego (wiemy, wiemy, zdania na temat The Chosen są nieco podzielone). Oczywiście, polecamy przede wszystkim czytać Pismo Święte, żeby wiedzieć, co jest interpretacją – a co cytatem.

Kto jednak nie przepada za serialami ten znajdzie u nas także sporo ciekawych filmów pełnometrażowych. Miłośników familijnych opowieści na pewno ucieszą dwa filmy o przesympatycznym misiu “Paddington” i “Paddington 2” oraz ciekawa opowieść o trudnych czasach II wojny światowej pt. “Wielka ucieczka“.

Znacznie mocniejsze kino, poruszające trudne moralne kwestie odnajdziemy w dwóch filmach dotykających problemów kary śmierci: “Zło nie istnieje” oraz “Ballada o białej krowie“. To tzw. kino moralnego niepokoju, które zwykle nie daje gotowych odpowiedzi, i zwykle pokazuje człowieka w dużym uwikłaniu. Gdy żaden wybór nie jest wystarczająco dobry warto podjąć głębszą refleksję nad początkami dramatu czy dylematu. Irańskie produkcje rzadko u nas się pojawiają, więc tym bardziej polecamy je Waszej uwadze. Ostrzegamy, że filmy te są długie, a z pewnością takie się będą wydawać, bo to nie jest kino akcji 🙂 

Mamy trochę nowych filmów dokumentalnych. Przepiękna historia o świętym Franciszku Ksawerym, wielkim misjonarzu Azji: “Aż po krańce ziemi“. To fabularyzowany dokument, który może wzruszyć, ale także przybliża postać Ignacego z Loyoli i początki ćwiczeń duchowych. Inna oryginalna produkcja przyrodnicza pokazuje piękno i harmonię życia, toczącego się w cieniu szlachetnego drzewa: “Serce dębu” oraz pierwszy kinowy film dokumentalny o fenomenie współczesnych objawień w “Medjugorie“. Cieszymy się, że na Katoflixie pojawiły się także dokumenty znanych i cenionych polskich twórców filmowych, czyli Lecha Dokowicza i Macieja Bodasińskiego, np: “Ja Jestem“, “Ufam Tobie“. 

Po trzech latach działalności Katoflixa (trzy lata!) postanowiliśmy stworzyć, oprócz comiesięcznych i corocznych zestawień popularności filmów (czyli naszej strony rankingowej), zestawienie listy najpopularniejszych filmów od początku istnienia naszego serwisu. Jest to kategoria “Najpopularniejsze” może więc być pewną wskazówką, co warto u nas oglądać, co polecać bliskim i znajomym. 

Zapraszamy do odwiedzania naszego serwisu i prosimy o promowanie go w Waszych środowiskach. Dziękujemy za wszystkie serdeczne wiadomość i telefony. Cieszymy się, że mamy tak wspaniałych Widzów!

Z pozdrowieniami
Wasz Katoflix.

Właścicielem KATOFLIXa jest Studio Katolik – prowadzone przez Zgromadzenie Zakonne Salwatorianów

Podobne wpisy