Korowód Świętych

30 października 2017 r. o godz. 17 w przeddzień wigilii Wszystkich Świętych odbył się w naszej parafii pierwszy Korowód Świętych z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 .

W myśl hasła ,,Świętość chodzi po ziemi” w procesji wokół kościoła, odmawiając Różaniec, niesiono relikwie świętych i błogosławionych. Po nim miała miejsce prezentacja wszystkich osób, dzieci i dorosłych, które przebrały się za ulubionych świętych. Był też czas na wykonanie pamiątkowych fotografii.

Następnie w sali katechetycznej miał miejsce Bal Wszystkich Świętych. Rozstrzygnięto konkurs na najciekawsze przebranie. Na dzieci czekały nagrody, słodki poczęstunek i dwie godziny wspólnej zabawy połączonej z konkursami o świętych.

Celem uroczystości było przybliżenie sylwetek świętych i błogosławionych Kościoła katolickiego, by każdy mógł odnaleźć wskazówki, jak żyć lepiej i właściwie wykorzystać dany nam czas.

Korowód cieszył się zainteresowaniem dzieci i rodziców. Organizatorzy liczą, że tegoroczna inicjatywa rozpocznie coroczną tradycję Korowodu Świętych.

Tekst: MZ

[Best_Wordpress_Gallery id=”66″ gal_title=”2017 młodzi święci”]

Podobne wpisy