Misterium Męki Pańskiej w Kałkowie

Dzisiaj potrzeba nam optymizmu, radości wyzwolenia, ale i światła Zmartwychwstałego.

ks. Zbigniew Stanios, kustosz sanktuarium w Kłakowie-Godowie

Parafialny Zespół Caritas 23 marca w przeddzień Niedzieli Palmowej zorganizował pielgrzymkę autokarową na Misterium Męki Pańskiej do sanktuarium MB Bolesnej Królowej Polski w Kłakowie-Godowie na Teatralne „rekolekcje zamyślenia nad aktem miłości Bożej do końca”.

Misterium Kałków
Misterium Kałków

O godzinie 8:00 ze śpiewem “Kiedy ranne wstają zorze” wyruszyliśmy w drogę do sanktuarium, gdzie o godz. 12:00 uczestniczyliśmy w mszy św. Po mszy pielgrzymi do obiadu mieli czas wolny spacerując po Golgocie czy miniZOO. O 14:50 wszyscy udaliśmy się do auli na Koronkę do Bożego Miłosierdzia prowadzoną przez Kustosza Sanktuarium ks. Zbigniewa Stanios oraz naszych parafian Kazimierza Walata, Stanisława Łuszczki oraz Antoniego Nowaka a następnie oglądnęliśmy sztukę Misterium Męki Pańskiej wystawioną przez Aktorów Teatru Dramatycznego im. Ks. Inf. Czesława Wali.

Sztuka jest od 50 lat przygotowywana przez amatorski zespół aktorski, który działa przy sanktuarium. Wspólnota aktorów daje przez tą sztukę piękne świadectwo żywej wiary i miłości do Boga i Kościoła.

sanktuariumkalkow.pl
fot./www.sanktuariumkalkow.pl

Podobne wpisy