W Święto Chrztu Pańskiego …

…w naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 10,30 i 12,00 wystąpił Zespół Karczmarze. Śpiewem kolęd i pastorałek ubogacili liturgię Chrztu Pańskiego która ukazuje nam Jezusa stojącego w szeregu ludzi grzesznych, proszących św. Jana Chrzciciela o chrzest pokuty. Ale Ojciec nazywa Go “Synem umiłowanym”, który ma upodobanie, a Duch Święty zstępuje na Niego i spoczywa w Nim.

“Karczmarze” to rzeszowski zespół grający stylizowaną folkową muzykę pograniczna m.in. Polski, Ukrainy, Słowacji. W ich wykonaniu można również usłyszeć melodie węgierskie, bałkańskie oraz klezmerskie. Zespół został założony przez trzech zawodowych muzyków: Tomasza Pisaniaka, Łukasza Cycaka i Tomasza Pyzika w Rzeszowie w 2006 r. W 2011 r. na stałe dołączył do nich cymbalista/gitarzysta Stanisław Tadla. Nazwa zespołu pochodzi od utworu Karczmareczka, który ma w swoich aranżacjach. Zainteresowanie muzyką folkową ma swój początek w Zespole Pieśni i Tańca Połoniny mieszczącym się przy Politechnice Rzeszowskiej, gdzie wspólnie mogli „zarazić” się tą muzyką. Dodatkowym aspektem, który przyczynił się do aranżacji utworów naszych sąsiadów były międzynarodowe wyjazdy na których mogliśmy poznawać ich tradycję i kulturę.

Karczmarze dali ponad 400 koncertów zarówno w Polsce jak i poza jej granicami, m.in. koncertowali wielokrotnie w Niemczech, we Francji, Włoszech, Holandii, Belgii, na Ukrainie i na Węgrzech.

Naturalna muzyka, płynąca z żywych, posiadających duszę instrumentów, pozwoliła być laureatem wielu festiwali i przeglądów.

[Best_Wordpress_Gallery id=”28″ gal_title=”Niedziela Chrztu Pańskiego”]

 

 

 

 

Podobne wpisy