Dzień Chorego

Dzień Chorego w parafii

Dzień Chorego – święto obchodzone corocznie 11 lutego, ustanowione przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja1992 roku w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fiorenza Angeliniego. Miało to miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie świętego papieża.

fot. ks. T.Nowak

Główne obchody związane z Światowym Dniem Chorego w diecezji rzeszowskiej odbyły się w Bazylice Bernardynów, która jest jednocześnie Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej.

Tę uroczystość poprzedziło w piątkowe południe spotkanie ks. biskupa Jana Wątroby z mieszkańcami znajdującego się na terenie naszej parafii Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Załęskiej z racji Światowego Dnia Chorego oraz z przybyłymi tam przedstawicielami podobnych placówek z Rzeszowa i regionu.

Drugim dniem w naszej parafii była uroczysta Msza św. w naszym Szpitalu im. Św. Jadwigi Królowej przy ul.Lwowskiej w Kaplicy – w ramach obchodów Dnia Chorego. Msza św. sprawowana w niedzielę 12 lutego o godz. 10:30. pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Zgromadzeni modlili się w intencjach ludzi chorych oraz w intencji wszystkich pracowników naszego szpitala.

franciszek „Miej o nim staranie” Współczucie jako synodalna realizacja uzdrowienia

MC

Podobne wpisy