Pielgrzymka do Ziemi Świętej

W dniach 16-23 lutego 2019 r. grupa parafian wraz z ks. Robertem pielgrzymowała do Ziemi Świętej. Do Ziemi , skąd wywodzą się  korzenie naszej wiary.

Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od Ain Karem- miejsca Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny i narodzin Jana Chrzciciela.

Odwiedziliśmy Pole Pasterzy , Bazylikę i Grotę Narodzenia, miejsce gdzie narodził się nasz Zbawiciel, Jerozolimę, gdzie przeszliśmy przez  Drogę Krzyżową  do Bazyliki   Grobu  Świętego.

Na szlaku pielgrzymkowym znalazły się    Góra Oliwna z której roztacza się piękny widok na Jerozolimę.  Cezarea Nadmorska z pięknymi akweduktami, Hajfa- Kościół Stella Maris , Góra Tabor, Góra Błogosławieństw, miejsce rozmnożenia chleba, Kościół Prymatu św. Piotra, gdzie Chrystus powierzył św. Piotrowi pieczę nad Kościołem, Kafarnaum ,  rejs po Jeziorze Galilejskim, Jerycho i Górę Kuszenia

W Kanie Galilejskiej była okazja do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich, natomiast w  wodach Jordanu odnowiliśmy swoje przyrzeczenia chrzcielne. Codziennie uczestniczyliśmy we Mszy świętej

Nie zabrakło również  czasu na relaksująca  kąpiel w wodach  Morza Martwego .

Naszą wdzięczność kierujemy w stronę Pana Boga, który zasiał w nas ziarno swojego Słowa, ale również dziękujemy Panu Przewodnikowi, który z pasją i głębią prowadził nas szlakami Ziemi Świętej pomagając, by słowo rozprzestrzeniało się w naszym wnętrzu.

Pielgrzymka ta była jedną wielką  niezapomnianą katechezą, która pozostanie w   pamięci na całe życie.

[Best_Wordpress_Gallery id=”96″ gal_title=”2019 Ziemia Święta”]

Tekst:Pielgrzym

About the Author