“Życie to krótki film”

Nigdy więcej nie spotkamy się
Świecy płomień już zgasł
Czyjaś droga kończy się, czyjaś początek ma
Odtąd jedno dobrze już wiem
Kochać trzeba od dziś
Jutro późno może być
Bo życie to krótki film

W dniu 26 listopada 2017 r o godz.19:00 w naszym kościele odbył się kolejny już koncert , tym razem związany z listopadową zadumą , a jego myślą przewodnią były słowa zacytowanej powyżej piosenki “ Życie to krótki film „, odzwierciedlające prawdę o życiu , doświadczenie krótkiego filmu życia naszych bliskich , którzy już odeszli . Listopad bowiem to szczególny czas pamięci, czas zadumy, refleksji nad przemijaniem, śmiercią, ulotnością, kruchością życia, czas pamięci o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do Wieczności. Ten niedzielny wieczór był zwieńczeniem wypominek, modlitw za tych, którzy w czyśćcu oczekują na swoje zbawienie, za tych, którzy potrzebują naszego modlitewnego wsparcia…

Koncert zorganizowany został przez księdza Marcina Stachnika i miał szczególny wydźwięk, gdyż był on poświęcony zmarłemu 18 września br Ks. Marcinowi Szopińskiemu -wikariuszowi naszej wspólnoty parafialnej.

Utalentowani muzycy i soliści oraz nasz parafialny chór Magnificat zaprosili licznie zgromadzonych wiernych – parafian i gości – na niecodzienną muzyczną ucztę. W niezwykłej scenerii naszej świątyni, zabrzmiały piękne, nastrojowe utwory z repertuaru m.in. Anny Szałapak ( „ Nie ma tego co już było” , „Chwalmy Pana „ ) czy Piotra Rubika ( „ Strumień „ )

Muzyka przeplatana była recytowanymi refleksyjnymi wierszami rzeszowskiego poety i zarazem solisty naszego chóru Pana Władysława Waltosia.

Za oknami mrok, listopadowy chłód i deszcz a w świątyni skupienie i niezwykłe ciepło w każdym sercu, czasem w oku łza wzruszenia, bo muzyka tworzyła swoisty most między tym, co tu i teraz, a „miejscem, dokąd listy nie dochodzą”, przywoływała wspomnienia, postaci tych, których już nie ma …

Gromkimi brawami podziękowaliśmy muzykom za niezwykłe przeżycia artystyczne – dzięki temu koncertowi pomogli nam bowiem wypełnić pustkę, która jest po naszych zmarłych. Przecież każdy stracił kogoś bliskiego, znamy to uczucie, puste miejsce przy stole, cierpienie, modlitwa, pamiętamy uśmiech … Zawsze będziemy tęsknić za tymi, którzy odeszli, ale pozostaje w nas nadzieja ….

„ Wciąż po twarzy spływa czas
Krok po kroku zmienia nas
Dusza jednak wieczną jest

I nie zniszczy nawet śmierć
A to że jestem tu sam
I pozostały mi tylko wspomnienia
Znaczenia nie ma bo ja
Wierzę dziś w dusz zjednoczenie
Ufam, że czas znów uleczy mój smutek i żal
Niech każdy z was wspomni tych
Co odeszli tam

Ufam, że czas znów uleczy mój smutek i żal
Niech każdy z was wspomni tych
Co odeszli tam „

Wystąpili:

ks. Marcin Stachnik – prowadzenie oraz śpiew

Chór Parafialny “Magnificat”

Ewa Siembida, Magdalena Białorucka, Natalia Rząsa-Wielgosz, Anna Jadwisiak– wokal

ks. Julian Wybraniec – wiolonczela,

Darek Majewski – gitara

Tomasz Jachym, Łukasz Woźniak – piano

Piotr Ogorzelec – skrzypce

Rafał Kulasa – nagłośnienie

Recytacja wierszy:

Elżbieta Telesz

Małgorzata Zegar

Krzysztof Korczykowski

Zdjęcia:

fotografiarzeszow.com.pl

[Best_Wordpress_Gallery id=”69″ gal_title=”2017 życie to którtki”]

About the Author