Ćwierć wieku w Winnicy Pana

Pan kiedyś stanął nad brzegiem,
Szukał ludzi gotowych pójść za Nim;
By łowić serca
Słów Bożych prawdą.

Jubileusz 25 lat posługi kapłańskiej obchodził 11 czerwca br. ks. Jacek Kaszycki – Kapelan Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej.

Ks. Jacek Kaszycki

Ks. Jacek Kaszycki jako neoprezbiter

Ks. Jacek Kaszycki 11 czerwca 1992 roku w Rzeszowie przyjął święcenia kapłańskie. Od 1996 roku jest Kapelanem Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej. Jest autorem książki „Święci nadzieją chorych” Wydawnictwa La Salette w której prezentuje czternaście postaci świętych, którzy przez swoje orędownictwo wspierają chorych w ich powrocie do zdrowia. A także współautorem „Modlitewnika chorych” przygotowanego do druku w Poligrafii WSD w Rzeszowie 13 lat temu i mającego już trzecie poszerzone wydanie.

Jubilat w szpitalu odprawia Msze św., spowiada, rozdaje Komunię św. Poza tymi obowiązkami pociesza, podnosi na duchu, czasem nawet rozładowuje napięcie między chorym a jego rodziną. Duszpasterz znany jest z tego, że mimo licznych obowiązków stara się znajdować czas dla personelu szpitala. Czas wolny od obowiązków poświęca swojemu hobby.

Drogi Księże Jubilacie!

Pan posłał Ciebie 25 lat temu, abyś jako nauczyciel, kapłan i pasterz wypełniał swoje posłannictwo w Jego winnicy.

Za te lata ofiarnej pracy – w imieniu redakcji, sympatyków strony internetowej i z pewnością wyrażając myśli wszystkich tych co są gośćmi naszej strony – z całego serca Panu Bogu i Tobie dziękujemy. Modlimy się, by Bóg błogosławił Tobie oraz umacniał nieustannie swoją łaską i pokojem.

Drogi Jubilacie nadal z wielką gorliwością i zapałem wypełniaj powołanie, które wiele lat temu przyjąłeś – a On, Dobry Pasterz, niech daje ciągle nowe siły do pracy z ludźmi, których postawił na drodze powołania, abyś przykładem swojego życia prowadził nas ku Bogu.

Szczęść Boże!

[Best_Wordpress_Gallery id=”55″ gal_title=”2017 25 lat x.jacek”]

About the Author