NIEDZIELA. Magazyn

Już jest w naszym kościele dostępny kolejny numer Niedziela MAGAZYN.

“Niedziela. Magazyn” to kolejna, nowa inicjatywa wydawnicza Zarządu Instytutu NIEDZIELA – wydawcy Tygodnika Katolickiego Niedziela i lifestylowego dodatku do Niedzieli.

“Magazyn” pojawił się w sprzedaży w tą niedzielę jest on dostępny tylko w parafiach. Nowe czasopismo jest kwartalnikiem, choć nie wyklucza wydawca, że w przypadku ciepłego przyjęcia przez czytelników, zwiększy częstotliwość jego wydań. Na 100 stronach “Magazynu” porusza tematykę historyczną, szczególnie z zakresu historii Kościoła w naszej ojczyźnie. Jest to historia w przeważającej mierze chwalebna, co stoi u fundamentów niekwestionowanej i nadal niezniekształcanej przez kulturę fejku prawdy, że Kościół zawsze stał z narodem, a Polska narodziła się wtedy, kiedy Kościół zapuścił pierwsze korzenie na naszych ziemiach. Na stronach Magazynu wydawca opowiada o tym bogactwie, bo tego przypominania nigdy – a szczególnie dziś – dość. To jest dobra historia.

“Niedziela. Magazyn” jest bogato ilustrowanym periodykiem, drukowanym na papierze wysokiej jakości, co powoduje, że jego cena jest nieco wyższa niż naszego tygodnika.

Po pierwsze – człowiek! / Ks. Paweł Rozpiątkowski

Zacznę, jak wypada w periodyku o takim profilu, historycznie. Złoty okres cesarstwa rzymskiego przypada na I-II wiek po Chrystusie. Wpłynęło na to wiele, wzajemnie od siebie zależnych, czynników, ale najważniejszym bogactwem imperium byli jego obywatele, ludzie.
Nigdy wcześniej i nigdy później cesarstwo nie było tak liczne. Liczbę mieszkańców szacuje się na 40 do 100 mln – najprawdopodobniej w okolicy 70 mln. Sam Rzym był pierwszym milionowym miastem w historii ludzkości, na drugie – Londyn – trzeba było czekać kilkanaście wieków. Wniosek z tego jest taki, że bogactwem imperiów, królestw, państw i narodów są przede wszystkim ludzie. Warto o tym pamiętać.

Recepta na chorobę demograficzną / Artur Stelmasiak

Konsekwencje demograficzne wojny kulturowej mogą być, jak widać, nawet bardziej niebezpieczne od tych konwencjonalnych – mówi mecenas Rafał Dorosiński, dyrektor Centrum Polityki Rodzinnej i Edukacji Instytutu Ordo Iuris.

Opracowano na podstawie materiałów wydawcy https://magazyn.niedziela.pl/

Podobne wpisy