Odpust parafialny i rocznica kanonizacji naszego patrona parafii.

W czwartek 18 maja 2017 r przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej 14 rocznicę kanonizacji naszego Patrona Świętego Józefa Sebastiana Pelczara. Uroczystości przewodniczył i homilię wygłosił nasz parafianin – wyświęcony w roku ubiegłym – ksiądz Michał Piętka. W homilii ksiądz Michał nawiązał do życia i działalności świętego biskupa Józefa Sebastiana wspominając , że dewizą życia biskupa Pelczara było zawołanie: „Wszystko dla Najświętszego Serca Jezusowego przez Niepokalane Ręce Najświętszej Maryi Panny”. To ono kształtowało jego duchową sylwetkę, której charakterystycznym rysem jest zawierzenie siebie, całego życia i posługi, Chrystusowi przez Maryję. Swoje oddanie Chrystusowi pojmował nade wszystko jako odpowiedź na Jego miłość, jaką zawarł i objawił w sakramencie Eucharystii.

Na zakończenie Mszy Świętej z okazji Jubileuszu 25 – lecia Diecezji Rzeszowskiej – za pośrednictwem Ks. proboszcza Stanisława Wójcika – zostały wręczone dyplomy „ Bene Merenti” zasłużonym osobom z naszej parafii.

Diecezjalne odznaczenie „Bene Merenti” jest przyznawane w diecezji rzeszowskiej wiernym, osobom duchownym i świeckim, które w szczególny sposób zasłużyły się w apostolskim życiu kościoła diecezjalnego, zwłaszcza w dziedzinie kultury chrześcijańskiej oraz działalności charytatywnej i społecznej na fundamencie katolickiej nauki społecznej. Dyplomy podpisali ks. bp Jan Wątroba – ordynariusz rzeszowski, oraz kanclerz kurii ks. Jerzy Buczek.

W naszej parafii wyróżnieni zostali ( kolejność alfabetyczna ): Pani  Czesława Dziurgot , Barbara Korczyńska , Państwo Grażyna i Władysław Korczyńscy, Panowie Tadeusz Kawa i Edward Pelc.

 

About the Author