Różaniec do granic

Około dziesięciu tysięcy osób uczestniczyło bezpośrednio w projekcie „Różaniec do granic” w diecezji rzeszowskiej 7 października br. Pas graniczny leżący na terenie diecezji rzeszowskiej obejmuje 4 parafie: w Polanach, Krempnej, Gładyszowie i Smerekowcu. Na terenie tych parafii zorganizowano kościoły . Piątą stacją była kaplica im. św. Jana Pawła II Międzynarodowego Port Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Również w tym dniu w wielu kościołach, w tym również w naszej parafii o godz. 14.00 odmawiano modlitwę różańcową.

Łącznie do udziału w akcji „Różaniec do granic” na terenie diecezji rzeszowskiej zgłosiło się 4945 osób (w Polanach – 1310, w Krempnej – 1382, w Gładyszowie – 1172 i w Zdyni – 1081). Rzeczywista liczba uczestników była blisko podwójna, gdyż połowa osób nie zarejestrowała swojego przyjazdu.

Z naszej parafii zorganizowany został wyjazd przez parafialny zespół Caritas do Zdyni. Tutaj stację modlitewną zorganizowano na terenie Watry Łemkowskiej. Mszy św. przewodniczył ks. Grzegorz Żywiec – proboszcz parafii w Smerekowcu, a homilię wygłosił nasz rodak  ks. Michał Piętka – obecnie wikariusz parafii w Sękowej.

Po adoracji Najświętszego Sakramentu w ciepłych promieniach słonecznych przeszliśmy w procesji różańcowej piękną kilkukilometrową trasę ze Zdyni do Smerekowca, podczas której odmówiliśmy 4 części różańca świętego, podziwiając jednocześnie piękne tereny w malowniczych barwach jesieni. Rozważania oraz modlitwę prowadzili księża, animatorzy oraz wolontariusze. Ostatnie części różańca odmówiliśmy na miejscowym stadionie , tworząc modlitewny okrąg, a na zakończenie otrzymaliśmy pasterskie błogosławieństwo.

[Best_Wordpress_Gallery id=”62″ gal_title=”2017 do granic-3″]

About the Author