“Przytul mnie do swoich Ran”

 

„ Przytul mnie do Swoich Ran
Z których płynie miłość
I to wystarczy
Tylko mocno przytul mnie
Nie musisz już zmieniać nic
Mój ból miesza się z Twym bólem

Tylko mocno przytul mnie
Tylko mocno kochaj mnie „

 

W dniu 19 marca 2017 r o godz.19:00 w naszym kościele odbył się wielkopostny koncert “Przytul mnie do swoich Ran”. Był to kolejny koncert zorganizowany w naszej parafii przez księdza Marcina Stachnika. Koncert miał tym razem szczególny wydźwięk, gdyż był on poświęcony zmarłemu 14 marca br Ks. Markowi Drausowi wikariuszowi naszej wspólnoty parafialnej.

Licznie zgromadzeni parafianie oraz goście na pewno odczuli niepowtarzalną atmosferę tego wieczoru . W blasku świec, przy wyświetlanych slajdach – słowo z psalmów, czy też z myśli Świętego Jana Pawła II , Edyty Stein, św. Augustyna z Hippony łączyło się z muzyką przywołującą prawdy wiary chrześcijańskiej. Była to niewątpliwie okazja do swoistych muzycznych rekolekcji, podczas których takty muzyki przeplatały się z szeptem modlitwy i zadumy….

Wiara rodzi się ze słuchania i wieczór został wzbogacony o świadectwa dwóch młodych ludzi, którzy podzielili się z nami swoim doświadczeniem Boga. Jan Paweł II w homilii wygłoszonej w dniu 7 czerwca 1997 r. w Bydgoszczy podczas VI pielgrzymki do Polski mówił, że „ wiara właściwie przeżywana staje się widoczna poprzez świadectwo” – wysłuchaliśmy więc o ich dążeniu do poznania Boga, o Jego działaniu w ich życiu , przeżywaniu wiary i osobistej z Nim relacji.

Wystąpili:
ks. Marcin Stachnik – prowadzenie
Chór Parafialny “Magnificat”
Ewa Siembida, Magdalena Białorucka, Natalia Rząsa-Wielgosz, Anna Jadwisiak, Krzysztof Misiag – wokal
ks. Julian Wybraniec – wiolonczela, piano
Darek Majewski – gitara
Tomasz Jachym – piano
Piotr Ogorzelec – skrzypce
Rafał Kulasa – nagłośnienie

[Best_Wordpress_Gallery id=”41″ gal_title=”Przytul mnie do swoich ran”]

Tekst Marta Bała, zdjęcia Marcin Czyrek

Podobne wpisy