Spotkanie Rady Parafialnej

W dniu 26 marca br o godz.18.00 odbyło się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Posiedzenie Rady rozpoczął ks. Proboszcz powitaniem oraz modlitwą. Na samym początku sekretarz odczytał protokół z poprzedniego spotkania. Następnie omówiono najważniejsze sprawy bieżące związane z inwestycjami materialnym oraz wydarzeniami liturgicznymi bieżącego roku.

Rok 2017 jest rokiem Św. Brata Alberta i w związku z tym faktem wspomniano , że nasza parafia wpisała się w obchody tego roku poprzez nawiedzenie jej przez relikwie tego Świętego podczas wielkopostnych rekolekcji. Ponadto omówiono 25 – lecie powstania Diecezji Rzeszowskiej i związane z tym jubileuszem wydarzenia .

Ks. Proboszcz Stanisław Wójcik skłonił też wszystkich do refleksji nad tym , w jaki sposób zachęcić parafian – szczególnie młodzież- do czynniejszego udziału w życiu parafialnym poprzez angażowanie się w poszczególnych wspólnotach. Okazją do tego będzie m.in. możliwość formacji mężczyzn w powstającym bractwie Rycerzy Kolumba.

Na końcu krótko omówiono sprawę organizacji spotkania wielkanocnego dla wszystkich wspólnot działających w naszej parafii oraz wizytę naszego Ks. Biskupa Ordynariusza na uroczystościach ku czci Św. Rity 22 maja br.

Ustalono, że następne spotkanie odbędzie się we wrześniu- spotkanie zakończyło się modlitwą i błogosławieństwem.

[Best_Wordpress_Gallery id=”44″ gal_title=”Rada Parafialna 2017″]

Tekst: MB, zdjęcia MC

Podobne wpisy